همه نکاتی که باید درباره نمایشگاه قرآن سال ۹۸ بدانید +جدول

میزبانی ۱۴ روزه نمایشگاه قرآن از روزه‌داران؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 24 ارديبهشت, 1398 - 09:30
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که با شعار «قرآن، معنای زندگی» افتتاح شده، در این روزها پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ معنوی است. در این گزارش جزئیاتی درباره بخش‌های مختلف نمایشگاه آورده شده و به اطلاعاتی که لازم است بازدیدکنندگان از آن مطلع باشند اشاره کرده‌ایم.

سرویس معرفی: مراسم افتتاحیه بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم روز شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و قرار است این نمایشگاه به مدت دو هفته پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان باشد.

* جزئیاتی درباره برگزاری نمایشگاه قرآن
براساس اعلام ستاد خبری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» از ۲۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد به مدت دو هفته تا شب ۱۹ ماه مبارک رمضان پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ معنوی خواهد بود.

بد نیست بدانید، امسال نمایشگاه برای نخستین بار مهمان ویژه خواهد داشت که پاکستان برای این امر انتخاب و دعوت شده است.

در جدول زیر جزئیات برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم آمده است:

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

* تسهیلات مترو برای نمایشگاه قرآن
از روز شنبه ۲۱ اردیبهشت تا پایان زمان برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ساعت مسافرگیری در خط یک متروی تهران افزایش دارد.

براساس اعلام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو، با هماهنگی‌های انجام شده مقرر گردید تا یک ساعت به خدمات‌دهی این وسیله حمل و نقل عمومی درون شهری در ایام برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اضافه شود تا بازدیدکنندگان بتوانند با خاطری آسوده از این وسیله ایمن و پاک برای دسترسی به نمایشگاه استفاده کنند.

بنابراین، فاصله حرکت قطار‌ها در خط یک متروی تهران از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۳:۳۰، نیز طبق زمانبندی قبلی در نظر گرفته شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند ساعت ۲۳:۳۰ از آخرین قطار‌هایی که از ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) عبور می‌کنند به مبادی اولیه خود بازگردند.

* نقشه جانمایی غرفه‌های نمایشگاه قرآن کریم
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلفی همچون بخش خانواده، بخش بین‌الملل، بخش عترت، بخش فضای مجازی، بخش سازمان‌ها و نهادهای قرآنی، بخش دانشگاهی، بخش حوزه‌های علمیه، بخش کودک و نوجوان تشکیل شده است. بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین‌المللی قرآن بهتر است برای تسهیل فرآیند بازدید خود و صرفه‌جویی در وقت، نگاهی به نقشه جانمایی غرفه‌های نمایشگاه بیاندازند.

در ادامه نقشه جانمایی غرفه‌های نمایشگاه قرآن کریم آمده است:

برای مشاهده اندازه اصلی نقشه نمایشگاه روی تصویر کلیک کنید

* توزیع افطاری ساده در نمایشگاه قرآن
کمیته خدمات نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ایام برگزاری نمایشگاه به ارائه خدمات مختلفی برای بازدید‌کنندگان خواهد پرداخت. یکی از خدمات درنظر گرفته شده برای امسال توزیع افطاری ساده بین عموم بازدید‌کنندگان نمایشگاه است که در پک‌‌هایی تهیه و در بین حاضران با همکاری فروشگاه شهروند توزیع خواهد شد.

این اقدام با همکاری شهرداری تهران انجام شده و بخش ویژه پذیرایی افطار بازدید‌کنندگان از روز‌های آتی نمایشگاه فعال خواهد بود.

* خدمتی جالب در نمایشگاه به بانوان
در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فضایی برای دوخت رایگان و سریع چادر در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه تدارک دیده شده است.

بر اساس این گزارش افرادی که از غرفه‌های عفاف و حجاب اقدام به خرید پارچه کنند، هزینه کارگاهی دوخت‌ چادر آن‌ها به عهده فروشندگان پارچه خواهد بود و دوخت چادر، پس از خرید پارچه در محل بخش عفاف و حجاب انجام می‌شود.

بخش عفاف و حجاب بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیش از ۱۳۰ غرفه به ارائه محصولات متنوع پوشاک اسلامی به بازدیدکنندگان می‌پردازد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.