اجرای نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی در ۳۴ کشور و هفت مذهب

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در شهرکرد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 22 اسفند, 1397 - 12:45
مهدوی‌ارفع با اشاره به اینکه متأسفانه الگوی کار فرهنگی در جامعه سازمان زده شده است، افزود: نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی در ۳۴ کشور و هفت مذهب اجرایی شده است بدون اینکه یک متر ساختمان یا ریالی بودجه داشته باشد ولی ما دچار ساختارگرایی شده‌ایم و برای انجام هر کار فرهنگی به دنبال تشکیل سازمان و ساختمان هستیم.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حمیدرضا مهدوی‌ ارفع مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی در همایش مجریان و خادمان اعتکاف استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ما متأسفانه ظرفیت‌ها را به خوبی نشناخته و از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم، گفت: امکانات و ظرفیت‌های بسیاری به برکت انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار گرفته است که باید از آن‌ها نهایت بهره را ببریم.

وی با تأکید بر اینکه ما فرصت‌هایی که مکتب اسلام و انقلاب در اختیارمان گذاشته‌اند را استفاده نمی‌کنیم، افزود: برخی از فرصت‌ها مانند مساجد، نماز جمعه، ادارات و ... همیشگی هستند اما برخی از فرصت‌ها نیز مانند اعتکاف و زیارت ائمه معصومین(ع) مقطعی هستند که باید بهترین استفاده را از این فرصت‌ها کرد.

مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی با اشاره به اینکه در اردوگاه اعتکاف باید ناب‌ترین افراد تربیت شوند، اظهار کرد: هنگامی که اعتکاف در تراز اسلام و انقلاب قرار گرفت سپس به کمیت آن بپردازیم.

‌مهدوی‌ارفع با اشاره به خلأهای چهل سال دوم انقلاب اسلامی، صدور بیانیه رهبر انقلاب را رفع یکی از این خلأها دانست و ادامه داد: این بیانیه افق چهل ساله ماست و این بیانیه مهم باید به استراتژیک در انقلاب تبدیل شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از خلأها را عدم فهم و نشر گفتمان انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: گفتمان انقلاب برترین سرمایه انقلاب است و دشمنان نیز صریحاً اعلام می‌کنند که به دنبال تغییر گفتمان انقلاب هستند.

تحلیل گفتمان اسلام و انقلاب؛ ‌از فعالیت‌های ‌نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی 

مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی تحلیل گفتمان اسلام و انقلاب را از فعالیت‌های این نهضت برشمرد و خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در فرازی فرموده‌اند که امروز دوران مشابه دوران امام علی(ع) را داریم و باید از نهج‌البلاغه استمداد کرد.

‌مهدوی‌ارفع با اشاره به اینکه متأسفانه الگوی کار فرهنگی در جامعه سازمان زده شده است، افزود: نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی در ۳۴ کشور و هفت مذهب اجرایی شده است بدون اینکه یک متر ساختمان یا ریالی بودجه داشته باشد ولی ما دچار ساختارگرایی شده‌ایم و برای انجام هر کار فرهنگی به دنبال تشکیل سازمان و ساختمان هستیم.

مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی اردوی اعتکاف را فرصت فوق‌العاده‌ای برای علی شناسی دانست و اظهار کرد: نباید صرفاً به پخش چند فیلم و تأمین امکانات و غذا برای معتکفین پرداخت بلکه از ظرفیت‌های بالای این فرصت باید برای تبیین گفتمان اسلام و انقلاب بهره برد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.