روایتی شنیدنی از واکنش رهبر انقلاب به تحریم شدن نجباء عراق

سیدکمیل باقرزاده از مصاحبه‌اش با اکرم الکعبی می‌گوید؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 16 اسفند, 1397 - 10:30
حجت‌الاسلام سیدکمیل باقرزاده فرزند سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، با انتشار تصویری از مصاحبه خود با شیخ «اکرم الکعبی» دبير كل جنبش مقاومت اسلامى حزب‌الله النجباء عراق، به روایت دیدار وی با رهبر معظم انقلاب پرداخت.

سرویس حاشیه‌نگاری: فعالیت‌های نجباء در عراق و سوریه باعث شده است تا نگرانی‌های واشنگتن درقبال این جنبش افزایش یابد، جنبشی که متهم است به جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی کمک می‌کند. از همین رو، وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا اعلام کرده است که این کشور تحریم‌هایی را علیه جنبش مقاومت اسلامی نجبای عراق، دارای حدود ۱۰ هزار جنگجو به رهبری شیخ «اکرم الکعبی» اعمال کرده است.

وب‌سایت وزارت امور خارجه آمریکا دراین‌باره تصریح کرد: «جنبش نجباء به‌صورت علنی تعهد و وفاداری خود به ایران و آیت‌الله خامنه‌ای را اعلام می‌کند و کعبی با صراحت گفته است که اجرای همه فرامین رهبر ایران را تکلیف شرعی خود می‌داند». منبع یادشده با بیان حمایت نظامی ـ لجستیکی ایران از نجباء می‌افزاید: اکرم الکعبی مناسبات نزدیکی با سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «سیدحسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان دارد، افرادی که پیش‌تر از سوی وزارت امور خارجه «تروریست» اعلام شده و هدف تحریم قرار گرفته‌ بودند.

در همین رابطه حجت‌الاسلام سیدکمیل باقرزاده فرزند سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، با انتشار تصویری از مصاحبه خود با شیخ «اکرم الکعبی» دبير كل جنبش مقاومت اسلامى حزب‌الله النجباء عراق، به روایت دیدار وی با رهبر معظم انقلاب پرداخت و به بهانه قرار گرفتن نام جنبش مقاومت اسلامى النجباء عراق در ليست تحريم‌هاى آمريكا اینگونه نوشت: «مدتى پيش توفيق شد مصاحبه نسبتاً مفصلى داشتم با جناب شيخ اكرم الكعبى، دبير كل جنبش مقاومت اسلامى حزب‌الله النجباء عراق؛ مصاحبه‌اى كه متن كاملش در سايت عربى رهبر معظم انقلاب اسلامى منتشر شد و إن شاء الله به زودى ترجمه فارسى‌اش هم در سايت فارسى منتشر خواهد شد.

در آن مصاحبه بحث‌هاى مفصلى با ايشان داشتيم پيرامون تحولات منطقه و وضعيت محور مقاومت و جبهه دشمن و... به عنوان آخرين سؤال از ايشان پرسيدم "شما ديدارهاى متعددى با رهبر معظم انقلاب اسلامى داشتيد؛ آيا خاطره يا توصيه‌ى خاصى از ايشان به ياد داريد كه براى ما بفرماييد؟" جناب شيخ اكرم الكعبى در پاسخ فرمودند: گاهى كه براى اقامه نماز به محضر حضرت آقا مشرف مى‌شويم، پس از پایان نماز فرصت را مغتنم شمرده و از توصیه‌هایشان بهره‌مند مى‌شویم. هنوز به یاد دارم یک بار زمانی بود که اشغالگران آمریکايى، جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» را در لیست گروههاى تروريستى قرار داده بودند. پس از نماز كه با حضرت آقا ملاقات کردم، ایشان فرمودند: "آنچه پيش آمده (يعنى قرار گرفتن نام نجباء در لیست‌ تروريستها از منظر آمريكا) افتخاری برای شماست؛ آن هم نه فقط در آخرت، بلكه هم در دنيا و هم در آخرت". این سخن ایشان براى ما بسيار مهم بود. برادران ما در جنبش مقاومت اسلامی نجباء وقتى وعده پيروزى در دنيا و آخرت را از زبان حضرت آقا می‌شنوند، احساس افتخار می‌کنند. این توصیفات از سوی ایشان، مایه مباهات ماست و ما را نسبت به راهی که در آن قرار گرفته‌ایم، مطمئن می‌كند».

لازم به ذکر است، وزارت خزانه‌داری آمریکا پیش‌تر در دستور اجرایی به‌ شماره ۱۳۴۳۸ در سپتامبر ۲۰۰۸(مهر ۱۳۸۷) شیخ اکرم الکعبی را در لیست سیاه و تحت پیگرد قرار داده بود. البته واشنگتن به این اکتفا نکرد و ۹ سال بعد در نوامبر ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶)، لایحه تحریمی مقاومت اسلامی نجباء به شماره «H.R.۴۲۳۸» ازسوی سناتور «تد پو»، نماينده جمهوری‌خواه به مجلس نمايندگان آمريكا تقدیم شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.