راهبردهای آینده و مسیر طی شده جبهه فرهنگی انقلاب در شماره 66 حلقه‎وصل

حلقه‎وصل با نگاه ویژه به سومین اجلاس ملی «اصحاب عشق» منتشر شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 7 بهمن, 1397 - 09:15
ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل در شماره 66 به‌صورت ویژه به اتفاقات سومین اجلاس ملی اصحاب عشق پرداخته است. در این شماره می‎توانید آثار و گفتاری را از حجت‎الاسلام خسروپناه، حسن رحیم‌پور ازغدی، آیت‎الله صدیقی، محسن رضایی، سردار عزیز جعفری، حسن عباسی و... مطالعه کنید.

سرویس معرفی: ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل در شماره 66 به‌صورت ویژه به اتفاقات سومین اجلاس ملی اصحاب عشق پرداخته است. در این شماره می‎توانید آثار و گفتاری را از حجت‎الاسلام خسروپناه، حسن رحیم‌پور ازغدی، آیت‎الله صدیقی، محسن رضایی، سردار عزیز جعفری، حسن عباسی و... مطالعه کنید.

چرا اصحاب عشق برپا می‎شود؟

«به‌وقت عاشقانه‎های شیرین یک کار جمعی» عنوان یادداشت صادق یزدانی، سردبیر ماهنامه حلقه‎وصل است. یزدانی در یادداشت خود ضمن بررسی پیشینه شکل‌گیری اجلاس اصحاب عشق، از ضرورت توجه به فرمانده آگاه در جبهه سخن گفته است و بیان داشته؛ «بروز و ظهور چنین فهم و اندیشه‎ای در بسیاری از تجربه‎ها و برنامه‎ها، بخصوص در جلساتی مانند اصحاب عشق تجلی پیدا می‎کند...». او اصحاب عشق را همان ظرفیتی می‎داند که به حل شدن «من»‎ها و شیرین شدن جمع فعالان فرهنگی کمک می‎کند.

رستگاری همه

«اضطرار به حضرت حجت(عج)» موضوع محوری صحبت‎های آیت‎الله صدیقی در شماره 66 حلقه‌وصل است. آیت‎الله صدیقی در این سخنرانی ضمن تاکید بر اینکه اگر اضطرار پیش بیاید، ظهور قطعی است، از این گفته است که متوجه نیستیم همه‌چیزمان عاریتی است و دادند و می‎گیرند. حسن رحیم‎پور ازغدی در این شماره هفت نکته اساسی امروز را برای فعالان فرهنگی جبهه انقلاب تشریح کرده و از این گفته که؛ خسته نشوید، شک نکنید، نترسید و قهر نکنید. حسن عباسی در گفتار خود پروژه جدید انقلاب اسلامی را بیان کرده و تاکید داشته که «قرار نیست همه آدم‎ها را رستگار کنیم». در شماره 66 ماهنامه حلقه‎وصل موضوع محوری گفته‎های سردار عزیز جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «فتح‎الفتوح انقلاب امام خمینی(ره)» است. ایشان در این سخنان، مشکلات جبهه نشدن را در درون فعالان جبهه فرهنگی انقلاب دانسته و پای‌کار نبودن دولت را بی‏ارتباط با جبهه شدن فعالان انقلاب دانسته است.

امانتداری بلد نیستیم

نادر طالب‎زاده در شماره 66 حلقه‎وصل، وضعیت انقلاب اسلامی و آینده جهان را تشریح و از این گفته است که انقلاب در دست ما امانت است و متاسفانه ما امانتداری بلد نیستیم. دلایل شکست طرح خاورمیانه بزرگ و تمرکز آمریکا بر روی فعالیت در داخل ایران موضوع صحبت‎های دکتر حسین اکبری است. اکبری نسبت به تمرکز دشمن در داخل ایران و غلبه هراس از خیانت‎های داخلی هشدار داده است. محسن رضایی، خواب آشفته شیطان بزرگ برای سال 1398 را تشریح و از ضرورت مبارزه با هواداران، اندیشه و دولت آمریکا سخن گفته است. خاطرات مادر شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان» بخش بعدی ماهنامه حلقه‌وصل است. مادر محمدرضا در این بخش، چگونگی خاص شدن فرزندش را توضیح داده است.

ضعف و فقر فکری و اندیشه‎ای

«بررسی کارنامه ولایت در چهل سالگی انقلاب» موضوع صحبت‎های حجت‏الاسلام پناهیان است. او از غلط، بی‎جا، نابه‎جا و سروته دفاع کردن از ولایت گله کرده است. حجت‏الاسلام خسروپناه با محوریت «ارتقای بینشی و معرفتی؛ ضرورت امروز جبهه فرهنگی» صحبت و ضعف و فقر فکری و اندیشه‎ای در جبهه فرهنگی انقلاب را مشهود دانسته است.

در میزگرد چهل سال صعود با حضور حجت‎الاسلام راجی، دکتر معاف و دکتر غفاری، حاکمیت پیشرفت و چرایی کارآمدی نظام و انقلاب واکاوی شده است. همچنین با حضور حسین یکتا، منصور امینی و سید احمد عبودتیان، میزگردی با عنوان «جبهه‎ای که تشکیل شد» برپا و چگونگی تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب بررسی شده است. تشریح «اقتصاد مقاومتی؛ راهبرد انقلاب اسلامی در جنگ اقتصادی» نیز عنوان گفته‎های دکتر عبدالملکی است. عبدالملکی در سخنان خود ضمن تشریح چیستی اقتصاد مقاومتی، مهمترین خروجی اقتصاد مقاومتی را رفاه دانسته است.

تجلیل از برترین‎های جبهه فرهنگی انقلاب

گزارشی از تجلیل‎های صورت گرفته از برترین‎های جبهه فرهنگی انقلاب در سومین اجلاس ملی اصحاب عشق بخش پایانی ماهنامه فرهنگی حلقه‎وصل در شماره 66 است. شما می‏توانید به‌طور مفصل در جریان تجلیل شوندگان و چرایی تجلیل و گزارش تصویری تجلیل‏های صورت گرفته باشید.

نشریه حلقه‌‌وصل به سردبیری صادق یزدانی منتشر می‌شود. برای دریافت این نشریه می‌توانید با شماره تلفن ۵-۰۲۱۷۷۶۵۵۱۳۴ تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از آخرین خبرها و گزارش‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، می‌توانید از سایت Hvasl.ir استفاده کنید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.