تقدیر یادگار شیخ انصاری از نویسنده کتاب «نخل و نارنج» +تصاویر

در حاشیه سفر یامین‌پور به دزفول صورت گرفت؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 18 خرداد, 1398 - 14:30
در حاشیه سفر وحید یامین‌پور به شهرستان دزفول، آیت الله شیخ رضا سبط شیخ انصاری، از یادگاران شیخ مرتضی انصاری، از نویسنده کتاب «نخل و نارنج» تقدیر به عمل آورد.

سرویس حاشیه‌نگاری: آیت الله شیخ رضا سبط شیخ انصاری، از یادگاران شیخ مرتضی انصاری، از وحید یامین‌پور نویسنده کتاب «نخل و نارنج» تقدیر به عمل آورد.

خبر مرتبط/ «نخل و نارنج»؛ روایت زندگی عالِمی جریان‌ساز با زبانی شیرین +نظرات مخاطبان

یامین‌پور در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «دیشب توفیقی حاصل شد که با یادگار شیخ اعظم دیدار کنم. آیت الله سبط شیخ انصاری از نسل فرزند همان ازدواجی است که در نخل و نارنج آن را روایت کرده‌ام. ازدواج دختر شیخ اعظم با پسر شیخ منصور‌.

نسبت به بنده و کتاب بسیار محبت کردند. آنچنان با دقت نخل‌و‌نارنج را خوانده بودند که برخی تعابیر را از حفظ بازخوانی می‌کردند. گفتند مطالعه کتاب که تمام شد یک متن درباره‌اش خواهم نوشت. این تمثال زیبای شیخ را هم هدیه دادند.

آیت الله سبط شیخ را اولین بار بود که می‌دیدم. مردی باهوش، ادیب و باوقار که شایسته حمل نام بزرگ انصاری است. در معیت ایشان کمی در کوچه‌های قدیمی محله‌ی مشایخ انصاری و‌ ساکیان قدم زدیم و خانه‌ی متروکه‌ی شیخ اعظم را زیارت کردیم».

گفتنی است، کتاب «نخل و نارنج» جدیدترین اثر مکتوب وحید یامین‌پور است که در آن به زندگی و زمانه شیخ مرتضی انصاری پرداخته است. این کتاب که از سوی انتشارات کتاب جمکران منتشر شده و چند ماهی است که روانه بازار شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.