در گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب چه گذشت؟ +تصاویر

از خاطره‌گویی جواد موگویی تا سخنرانی یک کارآفرین اهل روستا؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 12 خرداد, 1398 - 15:15
دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با حضور بیش از ۴۰۰ چهره و شخصیت فرهنگی و ادبی در حسینیه هنر تهران برگزار شد.

سرویس حاشیه‌نگاری: دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با حضور بیش از ۴۰۰ چهره و شخصیت فرهنگی و ادبی در حسینیه هنر تهران برگزار شد.

* کدام چهره‌ها در مراسم حضور داشتند؟
این مراسم با حضور چهره‌ها و شخصیت‎های فرهنگی و ادبی در حسینیه هنر تهران برگزار شد. ابوالقاسم طالبی، محمد خزاعی، حبیب احمدزاده، محمدرضا سرشار، سیلم غفوری، محمدحسین نیرومند، رضا برجی، مهران رجبی، علی محمد مودب، ناصر قوچق، بیژن نوباوه وطن، علیرضا قزوه، علی صدری نیا، محسن اسلام زاده، محمدرضا باقری، حسن سبحانی، ابراهیم فیاض، حجت الاسلام قمی، ناصر هاشم‌زاده، هادی آزرم، سیدمحمود رضوی، جواد موگویی، آرش دریابندری، سینا واحد، امید مهدی نژاد، فوئاد ایزدی، میلاد گودرزی، حسین قرایی و حسین توحیدی از جمله افرادی بودند که در مراسم شب گذشته حضور داشتند.

گزارش تصویری | حواشی گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب

در حاشیه مراسم گعده‌های مختلفی با حضور فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تشکیل شد که با هم به بحث و تبادل نظر می‌پرداختند.

* پخش کلیپی از ادوار مختلف برگزاری گردهمایی فعالان فرهنگی
بر اساس این گزارش، دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با اقامه نماز در حسینیه هنر و صرف افطاری آغاز شد و در ادامه مدعوین به تالار حسینیه هنر هدایت شدند تا مراسم آغاز شود. همچنین در بخش جنبی این مراسم پویش «روایت پیشرفت» نیز برگزار شد که با همراهی و استقبال حاضران همراه شد.

در ابتدای مراسم و پس از قرائت قرآن و توضیحات مجری درباره بخش‌های مختلف و متنوع برنامه امشب کلیپی از ادوار مختلف برگزاری گردهمایی‌های بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته برای مخاطبان پخش شد.

حسین توحیدی، مدیر شرکت «پویا فن آوران کوثر» در ابتدای این برنامه به روی صحنه آمد و در سخنانی، گفت: برای پروژه‎ای که در دست ساخت داریم در ناجا مدیر شجاعی را پیدا کردیم و با او یک قرار داد ۱۸ میلیون تومانی در آن سال بستیم. مبلغ ۱۸ میلیون تومان دیگر هم از یک موسسه پژوهشی دیگر هم گرفتیم که اگر این طرح به نتیجه رسید ۵ برابر این مبلغ را به آنها بدهیم که اینطور هم شد و مبلغ مورد توافق را به آنها برگرداندیم. چند ماهی از شروع کار ما گذشته بود که کارشناسی از ناجا آمد و گفت ما بررسی کردیم و دیدیم اصلا این کار شدنی نیست. اما هفته آینده ما برنامه را برای آنها دمو کردیم و ورق برگشت و در سال ۸۷ یک قرارداد یک میلیارد تومانی با ما بستند. در نهایت نیز برنده جشنواره خوارزمی هم شدیم.

* سخنرانی یک کارآفرین روستایی در مراسم
حسن غلامی، کارآفرین اهل روستای کریم آباد رشدخوار خراسان رضوی در بخش دوم این برنامه با بیان خاطراتی، گفت: دهیار روستای کریم آباد خراسان رضوی هستم. این روستا تا سال ۸۶ در حال خالی شدن از سکنه بود و حتی برای متولیان امر توسعه منطقه خدمات دهی به این روستا مقرون به صرفه نبود. ما یک نشریه سیاه سفید را با همکاری تعدادی از بچه‌ها برای روستا زدیم. بعد از مدتی که به روستا بازگشتم ۲۸ خانواده را هم به همراه خود به روستا بازگرداندم. ما با همکاری جوانان روستا سند راهبردی ۲۰ ساله تا افق سال ۱۴۱۱ برای روستا نوشتیم. در نگارش این سند راهبردی حتی از کارشناسان تهرانی هم کمک نگرفتیم و از مردم و جوانان روستا استفاده کردیم. اما امروز این روستا جزء ۲۸ روستای برتر خراسان رضوی است.

* فیاض: جمهوری اسلامی در حال ساخت تئوری است
در ادامه این مراسم ابراهیم فیاض، روی صحنه آمد و در ابتدا برای حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه شهید کازرون درخواست فرستادن صلوت و خواندن حمد و سوره کرد و سپس در سخنانی گفت: شهید خرسند آخرین بار در مراسم تشییع پیکر پدرم نماز خواند و دیگر تا امروز او را ندیدم. او هرچه به سمت جلو می‌رفت، اخلاص و علم و سواد و تقوایش بیشتر می‌شد. خداوند هم به او توفیق داد که زندگی او با شهادت تمام شود. یقین دارم که روح او یک برکتی را به شهر کارزون خواهد داد. امیدوارم که ما هم همانند او یاد بگیریم که صبر و گذشت داشته باشیم.

وی افزود: در گذشته عقیده داشتیم که باید تئوری بسازیم تا جمهوری اسلامی رو به جلو حرکت کند. الان به شما می‌گویم که جمهوری اسلامی در حال ساخت تئوری است. امروز جمهوری اسلامی به سطحی رسیده است که خودش در حال ساخت تئوری در جهان است. اما متاسفانه سیاستمداران ما در حکومت یا این مسئله را نمی‌دانند و یا آن را نمی‌فهمند.

فیاض ادامه داد: امروز شاهد رشد اسلام خوارجی در ایران هستیم و شهرهای شیراز، اصفهان و قم در این مسیر قرار دارند. بحث دیگر سکولاریزیشن است که در این روزها به دلیل رشد دانشگاه و علوم تجربی در ایران اوج گرفته است.

در ادامه این مراسم سرودی توسط گروه سرود «بانوایان» برای حاضران در سالن برگزاری این مراسم اجرا شد که با استقبال بسیار خوب مردم و مخاطبان همراه شد. ترانه آن را محمدمهدی سیار، سروده بود و تک خوانی آن نیز بر عهده نوید توحیدی، است. این کار در مرکز فرهنگی هنری «سی‌نوا» ساخته شده است.

در بخش بعدی این برنامه محمد صاحبکار سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به طرح بحث درباره شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و متنی را که از صحبت های مقام معظم رهبری آماده کردم بود در این مراسم خواند. این متن از صحبت‌های مقام معظم رهبری بود که تا امروز منتشر نشده بود. او توضیح داد این متن در دیداری که به همراه جمعی از شرکت‌های دانش بنیان خدمت ایشان بودیم نوشته شده است.

* خاطره‌گویی جواد موگویی درباره مناطق سیل‌زده
در بخش دیگری از این مراسم جواد موگویی، نویسنده و پژوهشگر که در وقایع سیل امسال، روزهای متمادی در مناطق سیل‌زده حضور داشت و رویدادهای مختلفی را ثبت و از طریق فضای مجازی منتشر کرد به بیان خاطرات خود از جهاد خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان پرداخت که به گفته وی، روایتی از پیشرفت در حوزه اجتماع، فرهنگ و رسانه محسوب می‌شوند.

وی افزود: من به منزل خاله خود در ازنا رفته بودم که سیل آمد. خانواده خود را به تهران فرستادم و خودم به درود رفتم و از آنجا هم به خرم آباد، پل دختر و معمولان رفتم. از آنجا هم به اهواز و سوسنگرد رفتم. این سفرهای من بیش از ۴۰ روز طول کشید و شب ها یادداشت های روزانه می نوشتم و در اینستاگرام منتشر می‌کردم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.