چند نکته قابل‌تامل درباره قتل میترا استاد و برخی واکنش‌ها

یادداشت اینستاگرامی یک فعال رسانه‌ای؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 9 خرداد, 1398 - 10:15
‏⁧ روزنامه شرق⁩ تا دیروز علیه ⁧ قصاص⁩ که در فرآیند دادرسی و قضاوت ثابت می شود حملات سنگین داشت مثل ماجرای⁧ شهلا جاهد⁩ که قصاصش را غیرانسانی می دانست؛ حالا سر ⁧جنایت نجفی⁩ در یک رفتار غیراخلاقی و نسبت ناروا بستن زنا به همسر مقتول جناب نجفی دنبال احکام مهدورالدمی همسر دوم آن اند که ⁧ قتل⁩ را توجیه کنند!

سرویس دریچه: میکائیل دیانی از فعالان رسانه‌ای با اشاره به ماجرای قتل میترا جاهد توسط محمدعلی نجفی، در صفحه اینستاگرام خود نکاتی را درباره این موضوع نوشته است. وی در این یادداشت نوشت: «از صبح پریروز تا لحظه اعترافش دعا می کردم این جنایت کار آقای ⁧ محمدعلی نجفی⁩ نباشد! دوست نداشتم یک شخصیت سیاسی را حتی اگر مخالفش باشم در چنین وضعیتی ببینم؛ اما خودش رفت و اعتراف کرد و شد آنچه شد! از این اتفاق اصلا خوشحال نبودم در آن لحظات فقط می گفتم خدا آخر و عاقبت ما را ختم بخیر کند که برای ما چنین حادثه ای و عاقبت رقم نخورد!

اینها اما آیا بدان معناست که ما واقعیت را پاک کنیم یا بخواهیم صورت مسئله را با تصویری دروغ نمایش دهیم!؟ خیر! جنایت نجفی چیزی نیست که بخواهیم آن را با صورت بندی دیگری به تصویر بکشیم! مثل اینکه بخش وسیعی از رسانه های زنجیری اصلاحات به آن سمت حرکت می کنند که نجفی مظلوم و قربانی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی شده است؛ در حالیکه پرونده آقای نجفی آنقدر نقطه منفی داشت که حتی نزدیکترین آدم‌ها به او مثل کرباسچی هم با مسئولیت دادن به او مخالف بودند!

دست و پا زدن های اهالی رسانه ای اصلاحات واقعا تعجب آور شده است؛ ‏⁧ روزنامه شرق⁩ تا دیروز علیه ⁧ قصاص⁩ که در فرآیند دادرسی و قضاوت ثابت می شود حملات سنگین داشت مثل ماجرای ⁧ شهلا جاهد⁩ که قصاصش را غیرانسانی می دانست؛ حالا سر ⁧ جنایت نجفی⁩ در یک رفتار غیراخلاقی و نسبت ناروا بستن زنا به همسر مقتول جناب نجفی دنبال احکام مهدورالدمی همسر دوم آن اند که ⁧ قتل⁩ را توجیه کنند!

دیروز تا حالا رسانه ها و عوامل رسانه ای اصلاح طلب همه تلاششان این است که این حادثه را به گردن نهادهای امنیتی بیندازند حالا فکر کنید که نجفی در آن لحظه که تصمیم گرفته بود خودکشی کند؛ تصمیمش را عملی کرده بود و دیگر اعترافی بر قتل در کار نبود؛ این رسانه ها آن موقع تیتر دیگر حتما تیتر می زدند؛ «زنش را کشتند؛ خودش را سر به نیست کردند!» کمااینکه در ساعت اولیه حادثه؛ خط خبرنگاران اصلاح طلب در توئیتر این بود که «مشخص است که چه جریانی اسلحه دارد -نهادهای امنیتی- پس آنها قاتل اند!»

اگرچه از این حادثه برای هر کسی فارغ از جناح و گروه و دسته اش ناراحت می شویم؛ اما واقعیت را هم نباید فراموش کنیم و بایستی جلوی آنها که میخواهند واقعیت را تحریف کنند بایستیم !

واقعیت آن است که آقای نجفی شخصیت مهم و موثری در جریان اصلاحات بوده که همیشه این جریان در تلاش بوده او را بر امور مردم حاکم کند و حالا او جنایت هولناکی مرتکب شده که باید به آن جنایت رسیدگی شود و این وابستگی جناحی و حزبی نباید باعث شود جنایتکار را قربانی یا مظلوم جلوه دهند!»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.