امشب؛ اختتامیه طرح قرآنی «۱۴۵۲» در مصلای تهران

با حضور حجت‌الاسلام «سیدمهدی خاموشی»؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 خرداد, 1398 - 16:45
مقنی درباره جوایز اصلی طرح ۱۴۵۲ اعلام کرد: قرعه‌کشی برگزیدگان این طرح به‌صورت عمومی امشب انجام می‌شود و طی آن شش کمک‌هزینه خرید خودرو به شرکت‌کنندگان در طرح ملی حفظ قرآن بشارت ۱۴۵۲ اعطاء می‌شود، البته قرعه دو مورد از این کمک‌هزینه‌ها قبلاً و در ایام مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشیده شده است و امشب نهایتاً اسامی شش برنده این کمک‌هزینه‌ها اعلام می‌شود.

سرویس معرفی: حجت‌الاسلام علی مقنی، رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با اعلام برگزاری اختتامیه طرح «۱۴۵۲»، اظهار کرد: این آئین امشب (چهارشنبه، ۱ خرداد) در محل برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یعنی مصلای تهران برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: در این آئین از نفرات برتر آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن که ۹ اسفندماه سال گذشته برگزار شد، نیز تقدیر به عمل می‌آید؛ این افراد از میان نفرات برتر و از طریق قرعه‌کشی انتخاب‌شده‌اند.

وی درباره جوایز اصلی طرح ۱۴۵۲ اعلام کرد: قرعه‌کشی برگزیدگان این طرح به‌صورت عمومی امشب انجام می‌شود و طی آن شش کمک‌هزینه خرید خودرو به شرکت‌کنندگان در طرح ملی حفظ قرآن بشارت ۱۴۵۲ اعطاء می‌شود، البته قرعه دو مورد از این کمک‌هزینه‌ها قبلاً و در ایام مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشیده شده است و امشب نهایتاً اسامی شش برنده این کمک‌هزینه‌ها اعلام می‌شود.

مقنی اضافه کرد: علاوه بر این، در این آئین از مؤسسات قرآنی و بقاع متبرکه برتر در زمینه اجرای طرح ملی حفظ هم با اهدای جوایز تقدیر می‌شود و تعدادی از دانش آموزان و قرآن آموزان برتر این طرح نیز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با اعلام تقدیر از دستگاه‌های برتر مشارکت‌کننده در طرح ۱۴۵۲ در اختتامیه امشب، گفت: دستگاه‌های مختلفی در قالب‌هایی مانند آموزش ضمن خدمت در این طرح مشارکت داشتند که از دستگاه‌های برتر تجلیل می‌شود .

وی درباره مدعوین این آئین ابراز کرد: حجت‌الاسلام‌والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، «عبدالهادی فقهی زاده» معاون قرآن و عترت(ع) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «کاظمی» معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش و مدیران کل قرآن و عترت(ع) این وزارتخانه و معاون آموزش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از قرآنیان و مسئولان قرآنی در این مراسم که از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، حضور دارند .

وی با اشاره به محوریت جزء ۳۰ در اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲، تأکید کرد: در این طرح ۳ میلیون نفر و در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، بالغ‌بر ۲۱۴ هزار نفر شرکت کردند .

مقنی با بیان اینکه مجموع برگزیدگان طرح ۱۴۵۲، ۳۵۰۰ نفر هستند، تأکید کرد: از تعدادی از این افراد امشب تقدیر به‌صورت نمادین تقدیر می‌شود و جوایز دیگر برگزیدگان هم به طرق پیش‌بینی‌شده به دستشان می‌رسد.

رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اضافه کرد: علاوه بر این، به دلیل همکاری آموزش‌وپرورش با دبیرخانه طرح، در هر استان از یک مدیر، معلم و مدرسه برتر که مجموعاً ۹۶ نفر می‌شوند، تجلیل می‌شود.

وی در پایان درباره نحوه تأمین جوایز این طرح، خاطرنشان کرد: هزینه‌های این هدایا، توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش‌وپرورش و شورای توسعه فرهنگ قرآنی تأمین شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.