فتاح: تحریم‌ها آخرین تیر دشمن است/ سردار فضلی: راهیان نور نسل تمدن‌ساز انقلاب را تربیت می‌کند

در آئین افتتاحیه راهیان نور سال ۹۸ مطرح شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 14 ارديبهشت, 1398 - 15:00
برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت شهید سرلشگر خلبان علی اکبر شیرودی با سخنرانی امیر حسن سیفی، برگزاری یادواره شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز با سخنرانی مهندس پرویز فتاح، صعود سراسری امت حزب‌الله به ارتفاعات بازی دراز و برگزاری مراسم افتتاحییه راهیان نور سال ۹۸ با سخنرانی سردار علی فضلی، از جمله برنامه‌های برگزارشده در روزهای پنجشنبه و جمعه بود.

سرویس حاشیه‌نگاری: آیین افتتاحیه راهیان نور سال ۹۸، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه و همزمان با ایام عملیات غرورآفرین بازی دراز و صعود عموم مردم از سراسر کشور به ارتفاعات بازی دراز و مراسم سالروز شهادت سرلشگر خلبان شهید علی اکبر شیرودی در شهرستان سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه برگزار شد.

برگزاری مراسم  بزرگداشت شهادت شهید سرلشگر خلبان علی اکبر شیرودی با سخنرانی امیر حسن سیفی فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزاری یادواره شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز با سخنرانی مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، صعود سراسری امت حزب‌الله به ارتفاعات بازی دراز و برگزاری مراسم افتتاحییه راهیان نور سال ۹۸ با سخنرانی سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع)، از جمله برنامه‌های برگزارشده در روزهای پنجشنبه و جمعه بود.

* امیر سیفی: سپاه یک رکن اصلی انقلاب است
حسن سیفی فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم  بزرگداشت شهادت شهید سرلشگر خلبان علی اکبر شیرودی با بیان خاطره ای از شهید شیرودی یاد این شهید والامقام را گرامی داشتند.

امیر سیفی با بیان اینکه تمام نیرو های مسلح در سطح جهان یک معیار ثابتی دارند، اظهار داشت: اساس، رکن و عملکرد یک معیار ثابت است اما این معیار ثابت در انقلاب ما به نحوی دیگر معنی می‌شود.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خود یک اساس برای انقلاب اسلامی ایران است که از فرهنگ انقلابی ما جدا نشدنی است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش، دلیل ترس دشمنان انقلاب اسلامی را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را اینگونه بیان داشت: دشمنان همدلی مردم و سپاه را به خوبی حس کرده بودند و این وحدت در بین تمام نیرو های مسلح را چشیده بودند که اینگونه حرکت اشتباهی را انجام داده اند.

وی در ادامه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک رکن اصلی انقلاب است که دشمن از این رکن ما راس دارند.

امیر سیفی با بیان اینکه پاسداران انقلاب اسلامی ایران باید این سختی ها را با صبر زینبی تحمل کنند ،افزود: یک پاسدار باید این رکن را بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و باید رنج انقلاب و مردم را بکشد اما دیده نشود.

وی با بیان اینکه " هیهات منه الذله" فرهنگ تمام نیرو های مسلح است، گفت: این فرهنگ در جامعه شاید دیده نشود اما می شود این فرهنگ را در شخصی مانند شهید محسن حججی به خوبی مشاهده کرد.

فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش با بیان اینکه نیرو های مسلح خادم مردم ایران با هر دین و اعتقادی هستند افزود: مردم ایران اسلامی باید حامی خادمان خود باشند و این به عنوان یک خط قرمز باید در بین تمام مردم ایران قرار بگیرد.

امیر سیفی،در پایان با بیان اینکه وقتی ملت ایران می گویید حریف امریکا میشویم، گفت: حریف آمریکا سرداران همچوم قاسم سلیمانی، حسین سلامی و رحیم موسوی و همچنین اراده قوی ملت ایران است.

*فتاح: تحریم‌ها آخرین تیر دشمن است
مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد حضرت امام(ره)، با بیان اینکه همه ایران مدیون رشادت های مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس هستند، گفت: باید دینی که مردم کرمانشاه نسبت به ایران اسلامی دارند به خوبی ادا شود و شرمنده این مردم عزیز و شهید پرور نشویم. وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه مدتی در حال فراموشی بود، تصریح کرد: زلزله اخیر این استان باعث شد که استان کرمانشاه مرکز توجهات مردم ایران شود و نگاه‌‌های عموم جامعه به این استان محروم متمرکز شود.

رئیس کمیته امداد حضرت امام(ره) در ادامه افزود: باید چاره ای اندیشید که بعد از اتمام ساخت و ساز های این استان دوباره کرمانشاه دلیر فراموش نشود که این امر بسیار برای انقلاب دارای اهمیت است.

مهندس فتاح با بیان اینکه کرمانشاه هوالاول و هوالاخر دفاع مقدس بود، گفت: جنگ را گروهک های جدایی طلب در استان کرمانشاه شروع کردند و در آخر نیز عملیات مرصاد پایان دوران دفاع مقدس در استان کرمانشاه بود.

وی با بیان اینکه وحدت در خطه کرمانشاه بسیار تحسین برانگیز است، افزود: شایعاتی که در دوران زلزله از استان کرمانشاه شنیده ایم دروغی بیش نبود و وحدت و همدلی مردم کرمانشاه باعث بغض و کینه دشمنان  نسبت به این استان شد.

مهندس فتاح با بیان اینکه دشمن همواره تلاش به رسیدن به قله های آرمان های انقلاب دارد، گفت: نباید اجازه دهیم قله های نفوذ شده در دست دشمنان باقی بماند و به ایران اسلامی احاطه داشته باشد، بایستی قله ها را از دست دشمن پس بگیریم و با بصیرت و پیروی از ولایت به راه خود ادامه دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با بیان اینکه دشمن نفس های آخر خود را می کشد، اظهار کرد: دشمن تمام طوطئه های خود را علیه انقلاب اسلامی انجام داده است و آخرین تیر او تحریم های ظالمانه بود.

مهندس فتاح با بیان اینکه این تحریم ها نیز با همدلی مردم قابل حل شدن است، گفت: با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و توجه به اقتصاد مقاومتی می توانیم این تحریم های ظالمانه را با همت مردم از بین ببریم.

وی با بیان اینکه دشمن نسبت به این اتحاد ملی ایران بسیار خشمگین است،بیان کرد: علت اصلی این عصبانیت شکست آنها در منطقه است و علی رقم هزینه هایی که شده و دست خالی از این جنگ بازگشته اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، با بیان اینکه دشمن هیچگاه قابل اعتماد نیست گفت: دشمن فاسد، شرور،دروغگو، مکار و حیله گر بوده و هرچه به دشمن نسبت دهیم سزای اوست.

مهندس فتاح، با تاکید براینکه در کشور فقط وحدت خواسته مردم است، ادامه داد: حتی آنان که روزی با دشمن در گفت و گو بودند امروز دیدند که این ارتباطات نتیجه نداشته است و بلکه شرایط را بدتر کرده است.

وی با اشاره به عملیات بازی دراز و رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس در این ارتفاعات جهاد کرده اند، افزود: رزمندگان برای وجب به وجب این ارتفاعات با جان خود در دل دشمن هجوم بردند و به لطف خدا توانستند موفق شوند.

مهندس فتاح با تاکید بر اینکه راه انقلاب اسلامی راهی روشن دارد، افزود: امروز دشمنان از طریق فضای مجازی قصد دارند بر روی ذهن های مردم کار کنند و هدفشان وسوسه مردم بوده است و می‌خواهند تردید ایجادشود تا نقاط قوت نشر پیدا نکند و جمهوری اسلامی را ضعیف نشان دهد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)کشور، با بیان اینکه دشمنان قطعاً شکست خواهند خورد، اظهار داشت: ملت ایران قله آرمانی را به دست دشمن نمی‌دهیم و بسیجیان و رزمنده ها در فضای مجازی حضور خواهند داشت.

 وی با تاکید بر اینکه نکته مهم این است که می خواهیم بگوییم پیروزی بزرگی در انتظار ملت ایران است، گفت: اهل یقین بر این نکته اشراف دارند اما کسانی که این امر تردید در دل و ذهن های خود دارند، بدانند که  تا اخر عمر حسرت خواهد خورد که چرا یقین به پیروزی نداشتند.

مهندس فتاح خاطر نشان کرد: باید به مردم شریف نشاط و امید بخشید انقلاب ما همچون کشتی نوح است و قافله سالاری از جنس اولیا است.

وی با اشاره به اینکه کشتی انقلاب با حرکتی خدایی همراه است، گفت: ما می‌خواهیم بگوییم کسانی که در کشتی انقلاب سوار می شوند، بدانند که باید با بسم الله الرحمن الرحیم وارد این کشتی شوند.

مهندس فتاح، با تاکید بر اینکه خدماتی که برای مردم انجام می‌دهیم باید در شأن این مردم باشد و خدمت هایی که برای مردم می‌کنیم با اساس انقلاب همخوانی دارد، گفت: دشمن از این اقدامات مردم ناراحت است و به همین علت همواره در فضای مجازی بر علیه ما کمپین راه می‌اندازد چرا که کار ما دفاع از نظام و حریم انقلاب است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در پایان با اشاره به ناکامی دشمان در همه عرصه ها، افزود: هر کجا که زخمی شدیم و دشمن به ما فشار آورد بدانید که دشمن خودش دوبرابر آن فشار را تحمل می‌کند و ما به فضل خداوند دشمنان را با سختی های بیشتری پیش رو خواهیم کرد.

* سردار فضلی: راهیان نور نسل تمدن‌ساز انقلاب را تربیت می‌کند
سردار علی فضلی فرمانده دانشکده جامع امام حسین(ع) در مراسم افتتاحیه راهیان نور سال ۱۳۹۸، با اشاره به اینکه عامل اصلی اجتماع بزرگ خون شهدای هشت سال دفاع مقدس است، گفت: حضور مردم شهیدپرور در افتتاحیه راهیان نور سال ۹۸ را مدیون خون پاک شهدا هستیم.

سردار فضلی با بیان اینکه امروز در مسیر گام دوم انقلاب قرار گرفته ایم،تصریح کرد: در این مسیر بایستی عهدی و پیمانی با شهدا ببنیدیم که همچون چهل سال گذشته پای این انقلاب و آرمان های ثابت قدم بمانیم.

وی در ادامه افزود: تحقق بند های بیانیه گام دوم انقلاب با کمک مردم انقلاب اسلامی صورت پذیر است و باید متعهد به اجرای این اصول بشویم.

فرمانده دانشکده جامع امام حسین(ع) با تشریح اینکه الگوهای تمدن‌سازی برای امروز بسیار است، گفت: شهدا اطاعت از ولی و امام خود را یک اصل دانستند و رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران همین بود.

سردار فضلی با بیان سخنان مقام معظم رهبری «راهیان نور یک فناوری نرم است»، تصریح کرد: راهیان نور نسل تمدن ساز انقلاب را تربیت میکند و در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه دشمن باید جمعیت عظیم سی هزار نفری را تماشا کند و بداند که ملت ایران تا پای جان از انقلاب اسلامی خود دفاع می کند، گفت: شهید بهشتی بازی دراز را به زیبا توصیف می‌کند و عرفان واقعی و خانقاهش را در بازی دراز می دانست و تاکید داشت جای دیگری دنبالش نگردید.

سردار فضلی در ادامه افزود: عرفان حقیقی در کنار شهداست، ملت ایران همه ساله با شکوه و عظمتی بیش از سال گذشته برگ زرینی به افتخارات جمهوری اسلامی ایران رقم می زنند.

فرمانده دانشکده جامع امام حسین(ع) با تأکید قصد رژیم بعث عراق حضور همیشگی در سرزمین ایران اسلامی بود، افزود: در سایه وحدت و یکدلی نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، ژاندارمری سابق، شهربانی، کمیته های انقلاب، جهاد سازندگی و همچنین عشایر غیرتمند منطقه در این ارتفاعات دشمن به هدف خود نرسید.

وی ادامه داد: زمانی رزمندگان با غیرت و مردانگی تعدادی از نفرات ارتش بعث را اسیر و تعدادی را به درک واصل کردند و پرچم عزت را در این منطقه به اهتزاز در آوردند، امروز که شما آمده‌اید دشمن ناگزیر شد در مقابل این اقتدار عقب‌نشینی کند.

سردار فضلی در پایان با تاکید براینکه دشمن چشم طمع دارد تا ما در انجام رسالت و تکلیف خود دچار غفلت و خسران شویم، تصریح کرد: دشمن می خواهد بین ما و اصول اساسی که قرآن،خدا،امام و نائب امام زمانمان است شکاف ایجاد کند اما همین طور که تا امروز دشمن را ناامید کردید بعد از این هم باید اینگونه عمل کنید.

* قدردانی ستاد مرکزی راهیان نور کشور از مردم
ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پیامی از حضور گسترده مردم در مراسم بزرگداشت شهدای بازی دراز در اردیبهشت ۱۳۹۸ قدردانی کرد.

متن پیام ستاد مرکزی راهیان نور کشور به شرح ذیل است:
شهادت، باب گشوده پروردگار برای قرب الی‌الله است و ساکنین آن کبوتران خونین بالی هستند که در کوچ معنویشان به سمت "عند ربهم یرزقون" به آسمان دل زمینیان سر می زنند و معنویت و معرفت را روزیشان می‌سازند؛ این نعمتی است که برای آن باید سجده شکر به درگاه حق به جای آورد.

حرکت صدها صاحبدل عاشق و دلداده شیدا با پای پیاده و از فاصله دور و نزدیک به سمت یادمان شهدا، رسم زیبای شناخته شده‌ای است، اما آنچه امروز و چند روز گذشته در روزهای دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ماه با اراده و همت هزاران دلباخته عاشق در یادمان شهدای بازی دراز رقم خورد، چشم هر بیننده‌ای را خیره ساخته و حرکت امت ولایت‌مدار و دوست‌دار شهدا با رمز مقدس یا زهرا(س) به سوی ارتفاعات بازی دراز و با هدف تجدید عهد با آرمان‌های شهدای والامقام همگان را به حیرت وا داشت و ارادت قلبی امتی حسینی را به منصه ظهور رسانید.

هر چند زبان‌ها در توصیف و سپاسگزاری از این حضور پرشور که مسلماً در تاریخ ماندگار خواهد بود ناتوان است اما ستاد مرکزی راهیان نور کشور بر خود فرض می‌داند مراتب تقدیر و سپاس خود را به دلیل این عزم جمعی و حضور وصف‌ناپذیر به محضر یکایک عزیزان به خصوص حضور فوق‌العاده و چشمگیر خانواده ی معظم شهدای والامقام که در خلق این حماسه معنوی ایفاگر نقش بودند، اعلام نماید.

ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پایان لازم می‌داند ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم غیور و شهیدپرور کرمانشاه، از تمامی دستگاه‌هایی که در خدمت به این حرکت عظیم مردمی تلاش خالصانه و در برگزاری موفق و باشکوه این مراسم تلاش داشتند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری کند.

توفیق همگان را در خدمت به آرمان‌های امام راحل (ره)، شهدا و منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی و تعظیم شعائر الهی در همه زمان‌ها و فرصت‌ها از درگاه احدیت خواستاریم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.