تامین کالاهای اساسی سیل‎زدگان به‎همت کسبه

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 16:00
رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان گفت: بازاریان و کسبه در طرح همبستگی ملی حضور فعال داشته باشند و هر کسبه یک کالای اساسی سیل‌زدگان را تامین کند.

به گزارش حلقه وصل، غلامرضا حسن‌پور صبح امروز در جلسه هماهنگی اردوی جهادی مسؤولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد:  مردم شریف استان گلستان در سیل اخیر دچار آلام فراوانی شدند و استان گلستان و مازندران نخستین استان‎هایی بودند که در کشور با مشکل سیل مواجه شدند.

وی افزود: سیل اخیر امتحانی برای سیل‎زدگان بود و امتحانی بزرگتر برای ما بود که بتوانیم از مردم سیل‎زده حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان با اشاره به اینکه به‎عنوان اتاق اصناف ایران باید تلاش کنیم تا این بار را از دوش مردم سیل‎زده برداریم، بیان کرد: بازاریان و کسبه همانطور که در طرح هر کسبه یک دانش‎آموز بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان به دانش‌آموزان کمک کردند در طرح همبستگی ملی نیز حضور فعال داشته باشند و بتوانند هر کسبه یک کالای اساسی سیل‌زدگان را تامین کند.

حسن‌پور، از برگزاری اردوی جهادی مسؤولان و خیرین، اصناف و بازاریان برای ادامه خدمت‎رسانی به مناطق سیل‎زده خبر داد و تصریح کرد: اردوی جهادی خیرین با حضور 10 استانی که به عنوان استان‎های معین گلستان و مازندران تعیین شدند امروز در شهر گرگان برگزار شد، همچنین این اردوهای جهادی در روز چهارشنبه با حضور اصناف و بازاریان استان‎های کشور در اهواز برگزار خواهد شد.

وی با قدردانی از حضور خیرین، بازاریان و گروه‌های جهادی از استان‌های مختلف بیان کرد: امیدوارم اردوهای جهادی بازاریان و کسبه در مناطق سیل‎زده مثمر ثمر باشد.

رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان افزود: در وهله نخست هدف از برگزاری جلسه اردوی جهادی خیرین و بازاریان با حضور استان‌های مختلف کشور تشکر از بازاریان و اصناف است که پای کار سیل آمدند و برای رفع آلام سیل‎زدگان آستین همت بالا زدند.

حسن‌پور گفت: در گام دوم هدف از برگزاری اردوهای جهادی بازاریان و اصناف اعلام آمادگی برای جبران خسارت ناشی از سیل در مرحله دوم است چراکه جبران خسارات این سیل ویرانگر چند سالی طول می‌کشد.

وی  با بیان اینکه اصناف حتی قبل از انقلاب اسلامی از امام (ره) حمایت کردند و در هشت سال دفاع مقدس نیز خوش درخشیدند، ابراز کرد: باید تلاش کنیم که با حمایت‌های ما، اصناف در مناطق سیل‎زده زندگی و اشتغال خود را از سر بگیرند و این مهم منجر به ایجاد امید در این منطقه می‌شود.

رئیس بسیج اصناف کشور در پایان تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی دقیقی برای بازسازی و رونق کسب و کار در مناطق سیل‎زده داشته باشیم و از کسانی که تمامی اجناس خود را بر اثر سیل از دست دادند حمایت شود تا بتوانند اشتغال آنها در منطقه حفظ شود‌.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.