مواضع مداخله‌جویانه واشنگتن دوباره تکرار شد

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 14:45
وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی در مرز کلمبیا با ونزوئلا، ضمن هشدار به کوبا و روسیه درباره حمایت‌هایشان از دولت «نیکلاس مادورو»، مواضع مداخله‌جویانه واشنگتن را تکرار کرده است.

به گزارش حلقه وصل، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در پایان سفر به چند کشور آمریکای جنوبی، بار دیگر از ادامه فشارهای واشنگتن به دولت قانونی ونزوئلا، حامیان این دولت و تداوم حمایت‌ها از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا خبر داده است.

وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» در آخرین مقصد از سفر به شیلی، پاراگوئه، پرو و کلمبیا، به شهر «کوکوتا» واقع در مرز کلمبیا با ونزوئلا رفت و در آنجا مواضع مداخله‌جویانه و غیرقانونی آمریکا علیه دولت قانونی «نیکلاس مادورو» را تکرار کرد.

به گزارش رویترز، وزیر خارجه آمریکا ضمن هشدار به کوبا و روسیه درباره حمایت‌ از دولت ونزوئلا اعلام کرد که واشنگتن از همه ابزارهای سیاسی و اقتصادی در دسترس خود برای اعمال فشار علیه دولت مادورو استفاده خواهد کرد.

مایک پامپئو ادعا کرد: «ما با استفاده از تحریم‌ها، ابطال روادید و دیگر ابزارها متعهد هستیم که از رژیم (مادورو) و تقویت‌کنندگان آن را به خاطر فسادشان و سرکوبگری‌شان علیه دموکراسی حساب‌کشی کنیم».

وزیر خارجه آمریکا افزود: «شما شاهد باشید که فشار سیاسی و دیپلماتیک تشدید می‌شود و یقه مادورو را می‌گیرد. کوبایی‌ها هم باید این را بفهمند که ادامه حمایتشان از نیکلاس مادورو برایشان هزینه خواهد داشت و ما همین حرف را به روس‌ها خواهیم گفت».

اظهارات پامپئو علیه دولت قانونی ونزوئلا در شرایطی مطرح شده که مقام‌های واشنگتن بارها در حمایت از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور آمریکای لاتین، ونزوئلا را به گزینه نظامی تهدید کرده و به تشدید فشارها و تحریم‌ها علیه کاراکاس و حامیان آن روی آورده‌اند.

«خوان گوایدو» سوم بهمن ماه سال گذشته (۱۳۹۷) خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و دولت  آمریکا هم به فاصله کمتر از نیم ساعت، او را به رسمیت شناخت. آمریکا از آن زمان در حال اعمال فشارها علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانون ونزوئلا است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.