قیمت مرغ و گوشت روندی نزولی می‌یابد

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 14:15
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با تأکید بر اینکه کاهش قیمت گوشت آغاز شده است گفت: در فصل بهار مراتع برای چرای دام‌ها مناسب هستند و به همین دلیل نیاز به نهاده دامی نیز کاهش می‌یابد.

به گزارش حلقه وصل، علیرضا شجاعی با بیان اینکه تمام کالاهای اساسی با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد کشور می‌شوند اظهار کرد: گوشت قرمز به عنوان یک اولویت به حساب می‌آید و با همین ارز واردات آن صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه کاهش قیمت گوشت آغاز شده است افزود: در فصل بهار مراتع برای چرای دام‌ها مناسب هستند و به همین دلیل نیاز به نهاده دامی نیز کاهش می‌یابد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: وقتی  تقاضا برای نهاده‌ها پایین می‌آید، قیمت نهاده می‌شکند و به محض اینکه قیمت نهاده‌ها کاهش یابد، قیمت مرغ و گوشت نیز روندی نزولی می‌یابد.

وی درباره بازرسی‌های انجام شده طی سال گذشته گفت: تعداد بازرسی‌ها در سال گذشته 120 هزار و 928 فقره بوده که نسبت به سال 13 درصد رشد داشته است.

شجاعی با بیان اینکه در سال 97 تعداد 12 هزار و 95 پرونده تشکیل شده است اظهار کرد: در سال 96 تعداد پرونده‌ها 9 هزار و 489 فقره بوده که در سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌های مردمی شامل تلفنی، کتبی و حضوری در سال 97 به تعداد 4 هزار و 575 فقره بوده که نسبت به سال 96 به میزان 18.5 درصد رشد داشته است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: مهمترین کالاهایی که در بازرسی‌ها تخلف آن به اثبات رسیده شامل، آرد 83 تن، برنج 166 تن، سویای دامی 209 تن، میوه 100 تن، ذرت دامی 406 تن، روغن نباتی 31 تن، شیر 21 تن، قند و شکر 479 تن، کود شیمیایی 81 تن و گوشت 189 تن بوده است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.