خرید ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان سیستان و بلوچستان

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 11:15
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از خرید ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان این استان خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری ۳۲هزار و۱۵۰هکتار گندم در اراضی کشاورزی استان کشت شده است.

به گزارش حلقه وصل، غلام حیدر زورقی اظهار کرد: همه ساله در استان به دلیل شرایط آب و هوایی برداشت گندم از نیمه دوم اسفندماه در مناطق جنوب سیستان وبلوچستان آغاز می‌شده است ولی امسال به دلیل بارندگی کار برداشت گندم از اوایل فرودین ماه آغاز شده و تاکنون کار برداشت ۴۰۰هکتار از گندمزارهای استان به اتمام رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان افزود: در سال زراعی جاری ۳۲هزار و۱۵۰هکتار گندم در اراضی کشاورزی استان کشت شده است.

وی گفت: همزمان با برداشت گندم ۱۱مرکز خرید گندم در استان راه اندازی شده وتاکنون بیش از ۱۱۰تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری کرده اند.

این مسؤول در خصوص قیمت خرید گندم مازاد بر مصرف تصریح کرد: شورای اقتصاد به طور رسمی نرخ مصوب خرید تضمینی گندم معمولی و نان را برای هر کیلوگرم ۱۷۰۰ تومان و گندم دروم را ۱۷۷۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ابلاغ شده برای حمایت از گندم‌کارانی که مزارع آنان دارای کنترل کیفی و بهداشتی مطلوب و گندم تولیدی آنان در حد استاندارد و کیفیت ممتاز باشد، گندم معمولی با نرخ ۱۷۵۰ تومان و گندم دروم تا ۱۸۰۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد خریداری می شود.

زورقی گفت: خرید گندم از کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی ومدیریت داده های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ثبت مشخصات کرده باشند ملاک عمل خواهد بود.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.