تایید پمپئو بر احتمال مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 24 فروردين, 1398 - 20:30
وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد مداخله نظامی همچنان یکی از گزینه‌های واشنگتن برای رویارویی با مسئله کاراکاس است.

به گزارش حلقه وصل، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که به تازگی به شیلی سفر کرده است در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «مگا تی وی» مدعی شد هر ابزار واحدی که به آمریکا برای بازگرداندن دموکراسی به ونزوئلا کمک کند در دستور کار واشنگتن قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد مداخله نظامی همچنان یکی از گزینه‌های واشنگتن برای رویارویی با مسئله کاراکاس و حمایت از خوآن گوایدو، سردسته مخالفان دولت ونزوئلا است.

پمپئو گفت: هر ابزار واحد و هر گزینه‌ای از جمله مداخله نظامی در مورد ونزوئلا روی میز است حتی اگر گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین سناریویی را رد کنند و واشنگتن از حمایت شورای امنیت محروم شود.

او ادعا کرد: اهداف ما برای متقاعد کردن مادورو شفاف است. زمان آن رسیده [حکومت را] ترک کند. ما قصد داریم از هر گزینه‌ای که روی میز است استفاده کنیم تا به اهدافمان برسیم. ما به دنبال یک قطعنامه دیپلماتیک و سیاسی برای نجات مردم ونزوئلا از دست کوبایی‌ها، روس‌ها و نیکلاس مادورو هستیم.

پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا ضرب الاجل واشنگتن برای استعفای مادورو تا پایان سال جاری میلادی است، مدعی شد او خیلی زودتر از موعد می‌رود. وی در ادامه ادعاهایش گفت حمایت چین و روسیه از ونزوئلا روند خروج مادور و جایگزینی گوایدو را مشکل می‌سازد چرا که مسکو و پکن بدون رضایت مردم ونزوئلا در امور داخلی این کشور مداخله می‌کنند و به حمایت از مادورو ادامه می‌دهند.

پیشتر، مسکو به انتقادات واشنگتن در خصوص حضور نیروهای روسی در ونزوئلا واکنش نشان داد و این اقدام را کاملاً قانونی و با رضایت مردم و دولت ونزوئلا دانست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.