صدور مجوز نهایی کشت پنبه تراریخته

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 24 فروردين, 1398 - 15:30
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی‌ها، در یک یا دو هفته آینده، مجوز نهایی کشت پنبه تراریخته صادر می‌شود گفت: امید است که امسال شاهد کشت مزرعه بدون حصار این محصول در کشور باشیم.

به گزارش حلقه وصل، با اشاره به اینکه در سال گذشته برای نخستین مرتبه، نظر مساعد سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر تولید و کشت پنبه تراریخته مقاوم به آفت جلب شد اظهار کرد: علاوه بر آن، مجوز وزارت بهداشت و درمان برای کاشت و استفاده از الیاف پنبه تراریخته اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه مجوز مصرف روغن پنبه‌دانه همچنان در دست بررسی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است تصریح کرد: این در حالی است که معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی نیز با تولید داخلی پنبه تراریخه اعلام موافقت کرده است.

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی‌ها، تا دو هفته آینده، مجوز نهایی کاشت پنبه تراریخته صادر می‌شود افزود: امید است که امسال شاهد کشت مزرعه ای و انبوه این محصول در کشور باشیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های پنبه تراریخته بیان کرد: پنبه تراریخته بی‌نیاز از مصرف سموم شیمیایی مخرب برای کنترل کرم قوزه‌پنبه است‌ و پنبه‌های غیرتراریخته بین سه تا 14 بار سمپاشی شده و هزینه‌های بسیاری برای کشاورز و کشور وارد و سبب آلودگی محیط‌زیست می‌شوند اما پنبه تراریخته به سمپاشی نیاز ندارد.

قره‌یاضی با بیان اینکه میانگین تولید پنبه در ایران دو هزار و 400 کیلوگرم در هکتار است تصریح کرد: این در حالی است که میانگین تولید پنبه تراریخته چهار تا پنج تن است بنابراین با تولید آن، تحول عظیمی در کشور ایجاد می‌شود.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

دیدگاه کاربران

پروفسور علی کرمی

سرکرده تراریخته ایران بدون توجه به مخاgtت 97 درصدی مردم ایران با واردات و کشت و مصرف تراریخته ها از صدور محوز نهایی کشت پنبه تراریخته خبر داد. نکته جالب این است که اینها هیچ ارزشی برای خواسته ملت قائل نیستند و با لجاجت به ادامه ماموریت تراریخته کردن ایران ادامه می دهند. با توجه به پویش ملی نه به تراریخته که اینک 147 هزار نفر از مردم عضو آن هستند مطالبه مردمی برای ممنوعیت واردات و کشت و مصرف تراریخته ها و کاهش مصرف سموم شیمیایی سرطان زا ادامه دارد. سایت پویش را در زیر ببینید و اطلاع رسانی کنید تا صدای مردم به مدیران مدافع تراریخته برسد
https://t.me/joinchat/GIj_BVP258ywDJ8NDg6vzw
و لینک کوتاه پویش GMO.lxb.ir

ایمیل: 
alikarami1@yahoo.com
وب‌سایت: 
www.dralikarami.com

Hadi

سلام.واقعآ متاسف هستم واسه خودمان که چه کسانی واسه ما تصمیم میگیرن.تنهاچیزی که واسه مقامات کشورمهم نیست جان مردم است.اون از خودروها که هیچ ایمنی ندارن،اینجاهم دارن سرطان راوارد کشور میکنن. واقعا کسی نیست جلوی اینها را بگیرد........

ایمیل: 
hadi.f5680@gmail.com

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.