از تلاش‌های شبانه‌روزی تا عبور از رودخانه خروشان برای امدادرسانی +عکس

تداوم خدمت‌رسانی طلاب و روحانیان یزد به سیل‌زدگان؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 24 فروردين, 1398 - 10:30
تلاش طلاب و روحانیون یزدی که از اولین گروه‌های حاضر در مناطق سیل‌زده لرستان بودند، همچنان ادامه دارد.

به گزارش حلقه وصل، در کنار اخبار دردناک سیل ویرانگر آنچه این روزها از تلخی‌های این حادثه طبیعی می‌کاهد و نور امید را در دل‌ها روشن می‌کند، تصاویر زیبای خدمت‌رسانی بی‌منت و شبانه و روزی گروه‌های جهادی وامداد رسان و دستگاه‌های ذی‌ربط و کمک‌رسانی‌های پیوسته مردم به هم‌وطنان سیل‌زده است.

در این مجال به برخی اقدامات و فعالیت‌های گروهی از طلاب و روحانیون جهادگر یزدی می‌پردازیم که از اولین گروه‌های حاضر در مناطق سیل‌زده لرستان بودند و همچنان فعالیت‌های آن‌ها ادامه دارد.

از مقر سازی برای خدمت‌رسانی بهتر تا پاک‌سازی خانه‌ها و معابر مردم از گل‌ولای
حجت‌الاسلام علی‌اکبر علیا نژاد از روحانیون جهادگر حاضر در روستای بابا زید با اشاره به فعالیت‌های مختلف این گروه در راستای کمک به سیل‌زدگان، خاطرنشان کرد: علی‌رغم فروکش کردن سیل در این مناطق، وجود گل‌ولای در معابر و خانه‌ها مانع بازگشت مردم به خانه‌ها شده است.

این جهادگر یزدی بابیان اینکه در اولین روزهای حضور این گروه در روستا، ضرورت ایجاد پایگاهی برای خدمت‌رسانی منسجم و برنامه‌ریزی بهتر احساس می‌شد، افزود: به همین منظور جهادگران مسجدی را برای این کار انتخاب کردند و در همان روزهای اول به پاک‌سازی مسیر دسترسی به مسجد و آماده‌سازی این مسجد پرداختند.

علیا نژاد اضافه کرد: حضور جهادگران و نیروهای امدادرسان در روستا، به تقویت روحیه مردم برای بازگشت به روال عادی زندگی نیز کمک می‌کند، هم‌وطنان سیل‌زده ما با اطمینان پیدا کردن نسبت به اینکه تنها نیستند و همه ایران برای عبور از این مشکلات در کنار آن‌ها هستند، امید بیشتری پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام حمید دهقان پور نیز از دیگر جهادگرانی است که درباره فعالیت‌های این گروه اظهار داشت: اقدام برای پاک کردن منازل از گل‌ولای و بیرون آوردن و انتقال اسباب و لوازم زندگی سیل‌زدگان از فعالیت‌هایی است که به‌طور شبانه‌روزی دنبال می‌شود تا هرچه سریع‌تر شرایط بازسازی فراهم شود.

وی بابیان اینکه یکی از نیازهای جدی برای سرعت بخشیدن به این اقدامات تجهیزاتی مانند بیل مکانیکی‌های کوچک و دستگاه شست‌وشو، دستگاه‌های لجن کش و ابزار پیشرفته است، عنوان کرد: این نیازها از طریق ارتباطی که داشتیم اعلام‌شده و در تلاش هستیم تا باهمت خیرین تجهیزات بیشتری فراهم کنیم.

گفتنی است باوجود کمبود امکانات جهت پاک‌سازی گل‌ولای در روزهای اول، این جهادگران فعالیت خود را متوقف نکردند و با بهره‌گیری از ابزار معمولی که در دسترس بود و ابتکاراتی که به خرج دادند، اقدامات مؤثری را انجام دادند که فیلم‌های منتشرشده از این فعالیت موردتوجه کاربران فضای مجازی نیز قرار گرفت.

امدادرسانی با چاشنی ایثار و شجاعت
شدت سیل در مناطقی از لرستان باعث قطع شدن راه‌های ارتباطی برخی روستاها شد، رشادت و شجاعت جهادگران برای کمک‌رسانی به این روستاها در روزهای اول که دسترسی به آن‌ها آسان نبود، هم ستودنی است.

طلاب جهادگر یزدی نیز از گروه‌هایی بودند برای امدادرسانی به روستای لرزیان به دل رودخانه صعب‌العبور زدند.

در کنار این فعالیت‌ها، برنامه‌هایی نیز به همت این گروه جهادی برای تقویت روحیه و جبران خستگی روحی ناشی از صدمات روانی و مالی این سیل، به‌خصوص برای قشر کودک و نوجوان نیز در دستور کار جمعی از جهادگران که از فعالان تربیتی و فرهنگی یزد هستند، قرارگرفته است.

تا عادی شدن شرایط زندگی سیل‌زدگان پای‌کار هستیم
حجت‌الاسلام سعید متوسل، مسئول این گروه درباره تداوم فعالیت‌های طلاب یزدی در مناطق سیل‌زده با اشاره به اینکه حضور این گروه جهادی با جایگزین کردن نیروهای تازه‌نفس و آماده تداوم خواهد داشت، یادآور شد: با پاک کردن معابر و خانه‌ها از گل‌ولای کارهای اصلی که شامل شستشو و بازسازی منازل برای مهیا شدن فضای زندگی عزیزان سیل‌زده و مهیاکردن لوازم زندگی است شروع می‌شود.

متوسل با تأکید بر اینکه همت همه نیروهای خدمت رسان حاضر در این مناطق اعم از گروه‌های بسیج و نیروهای مسلح، هلال‌احمر و گروه‌های مردمی بر این است که تا برطرف کردن کامل مشکلات در کنار هم‌وطنان سیل‌زده باشند، افزود: اقدامات جهت جمع‌آوری کمک‌های خیری و اقلام موردنیاز همچنان ادامه دارد.

وی افزود: طلاب جهادگر یزدی نیز با نظارت نهادهای مسئول نسبت به این مهم اهتمام ویژه دارند و در تلاش هستند از ظرفیت‌های منابر و مساجد در این راستا بهره بگیرند.

منبع:فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.