دعوای نجاست زن و گفتگو درباب ناقص العقلی

ادامه بحث حقوق زن در اسلام و شبهات مربوط به مقام او
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 24 فروردين, 1398 - 13:30
مناظره‌های انتخاباتی مورد نظر، یک نشانه خیلی خوب داشت و یک نشانه خیلی بد. این مناظره‌ها نشان می‌داد که طیف‌های فکری مختلف شروع به گفتگو با یکدیگر کرده‌اند. این خیلی خوب است. اما نشان می‌داد که ما هنوز گفتگو کردن را بلد نیستیم. نمی‌دانیم تفاوت متقاعد کردن مخاطب با مغلوب کردن آن چیست؟

نعمت‌الله سعیدی:
گیسوی پریشان گاهی شاعرانه و زیبا ست. اما مغز پریشان نه! پریشانی فکر را فقط با تمرکز میتوان شانه کرد وگرنه ، ذهن دوست دارد همیشه خیالات متفرق ببافد. ما مدام درگیر قیل و قال ذهن خودمانیم.
 بحث‌ها و مناظره‌های دوران انتخابات یادتان هست؟ یادتان هست که گفتیم، گفتگو مامای تفکر است. ما حتی وقتی در تنهایی فکر میکنیم، در واقع با خودمان گفتگو می‌کنیم. گفتیم جامعه‌ای که نتواند با یکدیگر گفتگو کند، جامعه نیست. بلکه فقط مجموعه‌ای است از افراد. افرادی که هر یک اغراضی متفاوت دارند. پس در چنین جمعیتی، برآیند اغراض است که تصمیم‌گیری می‌کند و نه برآیند افکار! آیا آن گفتگوهای مناظراتی هم مامای تفکر بود؟
این روزها وقتی به مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری اخیر نگاه می‌کنم، از وعده‌ها و ادعاهای بی‌اساس امثال جهانگیری کمتر ناراحت میشوم. درست است که وقتی از فتوحات برجامی حرف می‌زدند، بنده نیز مثل همه شما آمپر می‌چسباندم! و وقتی دوباره امروز آنها را گوش می‌دهم، افسردگی میگیرم! اما با خودم می‌گویم، اگر کسی غیر از دکتر روحانی رای می‌آورد ، و دلار ۱۰۰۰ تومان گران می‌شد، چه خاکی می‌توانستیم سرمان کنیم؟!
چه کسی قبول می‌کرد که گران شدن دلار تقصیر سیاست‌های مقاومتی نیست؟ اصلا چه کسی قبول می‌کرد که مذاکره با آمریکا بی‌نتیجه است؟
در روایات زیاد شنیده‌ایم که مومن اهل حیاست. اصلاً از یک نظر، ایمان چیزی غیر از حیا نیست. اما کمتر شنیده یا دیده‌ایم که کفر و الحاد نیز چیزی غیر از وقاحت و بی‌شرمی نیست! در سیاست‌ورزی اهل ایمان و کفر نیز همین قواعد جاری است. بگذریم...
مناظره‌های انتخاباتی مورد نظر، یک نشانه خیلی خوب داشت و یک نشانه خیلی بد. این مناظره‌ها نشان می‌داد که طیف‌های فکری مختلف شروع به گفتگو با یکدیگر کرده‌اند. این خیلی خوب است. اما نشان می‌داد که ما هنوز گفتگو کردن را بلد نیستیم. نمی‌دانیم تفاوت متقاعد کردن مخاطب با مغلوب کردن آن چیست؟ نمیدانیم تفاوت استدلال کردن با جرزنی کردن چیست؟! که اگر تفاوت اینها را می‌دانستیم، هر نامزدی تلاش می‌کرد تفکرات طیف فکری خودش را توضیح بدهد و تبیین کند. نه با تلقیح مصنوعی به ذهن مخاطب بخوراندشان!
تجربه تلخ برجام می‌تواند یک تجربه ارزشمند برای ادامه راه انقلاب باشد. می‌تواند محوری باشد برای به اشتراک رساندن اکثر طیف‌های فکری و سیاسی موجود در جامعه. از محمدجواد ظریف گرفته تا سعید جلیلی. بنده خیلی خوشحالم که ظریف و دکتر روحانی نیز این روزها حرف از عدم اعتماد به آمریکا می‌زنند. این خیلی خوب است که بفهمیم، اگر اعتماد به آمریکا نتیجه می‌داد، همان دولت مرحوم مصدق سقوط نمی‌کرد. چه رسد به سقوط رژیم پهلوی و یا شکست سیاست‌های مرحوم هاشمی و خاتمی و غیره...
عبرت گرفتن از اینها وقتی ممکن است که بتوانیم فکر کنیم. موش‌ها نمی‌توانند از پنیرهای داخل تله عبرت بگیرند. که اگر اهل عبرت گرفتن بودند، انسانها را بیچاره می‌کردند! چرا نمی‌توانند عبرت بگیرند؟ چون موجوداتی متفکر نیستند. چون موش، هوش ندارد! گوش دارد، اما نه برای حرف حساب شنیدن! بحثمان موشی شد، بگذریم. 
عبرت گرفتن نیاز به هوشمندی و تفکر دارد و تفکر نیاز به گفتگو. آن مناظره‌های انتخاباتی، مناظره و گفتگو نبود. موافق یا مخالف، هیچکدام نمی‌توانستند استدلال و برهان بیاورند که آیا مذاکره با آمریکا آری یا نه؟ نمی‌توانستند متوجه شوند که مخالفت با فساد فطری است. هیچ آدم عاقلی نمی‌گوید که فساد خوب است! بلکه آدم عاقل راهکار و برنامه برای مبارزه با فساد می‌دهد. 
شرط اولیه گفتگو رسیدن به پرسش واحد و مشترک است. کسانی که نمی‌توانند این امر بدیهی را بفهمند، نمی‌توانند گفتگو کنند و کسانی که نمی‌توانند گفتگو کنند، نمی‌توانند تفکر کنند. پراکندگی سوال یعنی پریشانی متفکر و پریشانی تفکر یعنی پریشانی جامعه. اهل کفر و نفاق اهل پریشانی و تفرقه هستند. مانند کسانی که به تعبیر قرآن کریم، بین زمین و آسمان بلاتکلیف مانده‌اند و گوشت بدنشان را پرنده‌های مختلف می‌کنند و به هر سویی می‌برند. دوزخ جای جمع شدن کسانی است که با هم نمی‌توانند جمع شوند. چون نمیتوانند گفتگو کنند...
* *
 [- KAZEMI]

سلام. فرض میکنیم تمام تفسیر و توضیح شما درست هستش و نماز خواندن و سرپا ایستادن برای زنانی که پریود هستن دشوار هستش

حالا یه سوال. اگه زنی با تمام سختی‌ها نماز بخونه و‌روزه بگیره آیا خداوند قبول میکنه؟ آیا زن در حال پریود میتونه دست به آیات قران بزنه و قران بخونه؟

سعیدی:
سلام. خیر. اگر نماز بخواند و روزه بگیرد خدا را اطاعت نکرده. (از هوای نفس خودش اطاعت کرده که خلاف دستور خدا بوده...)
برای دست زدن به قرآن کریم نیز سفارش شده وضو داشته باشیم. به خاطر احترام خود قران کریم وگرنه مجتهد هم که باشی، بهتره بدون وضو به قران دست نزنی ...‌

 آدمک]

این احمق ها... {متن قبلی خودش را در مورد ادعای نجاست زنان تکرار میکند}

سعیدی:

تکرار ادعا جای استدلال و منطق را نمیگیرد. پاسخ شما را نسبتا مفصل دادم. نکته دیگری دارید بفرمایید

نیلو:

درمورد خطبه ۸۰نهج البلاغه بحث شده و بنده مقداری از مباحثتون را خوندم و اینطور متوحه شدم که خطبه بصورت کلی منظورش عایشه بوده و ناقص‌العقل بودن زنان بصورت کل نبوده و تنها اشاره به ام‌المومنین داره. درموردقران سور۲۸۴بقره که زنان رو ناقص‌العقل خونده چی؟

منظور اون آیه به چه کسی بوده؟

سعیدی:
ممنونم که مباحث مورد توجه تان بوده. این بحث دیگری است. آیه را بیاورید و مشکل خودتان را به صراحت مطرح بفرمایید به چشم.

 [∞の£sɨЯe∞]

درود. دوست عزیز خطبه هشتاد نهج البلاغه را مطالعه کنید. امام اول شیعیان با استناد از آیات قرآن به این نتیجه رسیده است که زنان ناقص‌العقل و ناقص‌الایمان هستند

سعیدی:
سلام. اولا هر حدیثی با ارجاع به قران کریم فهمیده میشود. کجای قران زنان را این گونه که شما میگویید معرفی کرده؟ پس آیاتی که در مورد حضرت مریم و آسیه و ... آمده چیست؟
ثانیا آن خطبه مربوط به جنگ جمل است و مصداق فرمایشات حضرت یک زن خاص. (عایشه که رهبری جنگ جمل را بر عهده داشت ...)
اراد]

همون احمقی که گفته زنان در هنگام عادت ماهیانه نباید وارد مسجد شوند

سعیدی:
کسی که فلسفه این حکم را نفهمد احمق است. به فرض محال، گیریم که کسی هم اینگونه نتیجه گرفته باشد. برداشت او غلط است ...( به بحث مراجعه کنید...)
[عرفان]

ولی به مکانهایی از دید اسلام مقدسه ورودشون ممنوعه

سعیدی:
شما آیا ادعایتان این است که: از نظر اسلام، زنان هنگام عادت ماهانه نجس هستند؟ و بعد دارید برایش دلایلی می‌اورید درست است؟ (اول اعلام موضع صریح کنید تا برایتان توضیح بدهم این برداشت چقدر اشتباه است)

 اراد]

احمق اون ملاییه که تو زلزله کرمانشاه اجازه ورود بانوان رو به مسجد نداد.

 سعیدی:

بحث مان زلزله کرمانشاه و آن ملای خاص نبوده. اگر ایشان طبق همین فلسفه چیزی گفته درست است وگرنه او هم اشتباه کرده ...

 عرفان]

قضیه استحاضه چطور؟!!  برای اینکه ببینم چقدر ایام ماهانه شون رو حساب کنن، خنده داره. میگن به اندازه روزای حیضتون نماز نخونید
ازون به بعد ... اگه لک دیدید:
لک هم بود برای هر نماز لباستونو عوض کنید. زیاد بود، برا هر نماز باید غسل کنی!!! به این میگید ملاحظه برای راحتی زن؟!! خیلی از زنای مسلمون وقتی به سنی می‌رسن که ماهانه‌شون نامنظم میشه، ترجیح میدن رحم‌شون رو با جراحی در بیارن تا مجبور به این تکلفات نجس و پاکی، نشن.

سعیدی:

جزئیات را به احکام باید مراجعه کرد. اصل ابتدایی ارفاق به زنان در این ایام است. اما انجام عبادات نیز مهم است. اگر نبود که واجب نمیشد.
مگر همین الان خیلی از شما اعتراض نداشتید که چرا زنان در این ایام نمیتونند نماز بخوانند؟! در اسلام برای رعایت حال زنان، در ایام عادت ماهانه نماز واجب نیست. حتی بعدا هم نیاز نیست قضای نمازهایشان را بخوانند ... در مورد روزه هم میتونه مثلا زمستان بگیره که روزها کوتاه‌تره. یا اگر میخاد ثواب بیشتری ببرد تابستان ...
کلا وقتی خانمها پریود میشوند باید در موردشان آسان گرفت. هیچ زنی هم به خاطر احکام فقهی نیست که برود رحم خودش را در بیاورد!
با مبالغه کردن به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید ...

  [نیلو]

متاسفانه پاک میشه. خود شما ایه ۲۸۴ ماده گوساله رو بخونید ببینیدچی گفته

 سعیدی

اجازه بدید پیداش کنم (بعد از بحث فعلی)

 نیلو]

چرا تابستون ثوابش بیشتره؟ در کل دارین تفاسیری میکنید که خود خدا هم صداش در میاد

سعیدی:

عرض کردم اختیاری است. دوست داشت راحت باشد میتواند زمستان بگیرد. دوست داشت مثلا با نفسش بیشتر مبارزه کند و ... تابستان میگیرد (از حضرت مریم روایت است که من دوست دارم تابستانهای گرم روزه بگیرم و ...) بنده دارم ساده ترین احکام را توضیح میدهم.
دارید حاشیه‌هایی میروید که آدم صدایش در بیاید!

 عرفان]

بنده به روی دشمنم بخندم برم به احکام شما رجوع کنم. ولی از شما بهتر می‌دونم ملاهاتون چی فرمایش کردن. مطلبو نپیچونید احکام استحاضه و نفاس، زنای بیچاره مسلمون رو بیچاره‌تر و توسری خورتر کرده

سعیدی:

استدلالی داری مطرح کن وگرنه بروید به هر جایی که میل دارید بخندید... گرچه بعید میدانم دشمن به شما رو بدهد که بخندید!
شاید مجبور شوید از رو یا زیر خودتان مایه بگذارید ...

 نیلو]

درکل اسلام میگه عقل زن ناقصه. توی دادگاه برای شهادت هم  دو زن باید شهادت بدن. حالا شما اصرار دارین بپیجونید بحثش جداست

سعیدی:
یک مطلب را اجازه دهید تعیین تکلیف شود وگرنه رگباری موضوع عوض کردن اسمش گفتگوی منطقی نیست...
موضوع شهادت دادن را هم قبلا بحث کردیم. اولویت این است که مردان برای شهادت دادن به دادگاه بروند. ضمنا این کار خیلی هم راحت نیست ... پیچاندن بحث هم یعنی پشت سر هم تغییر موضوع و موضع دادن!
حالا شما خیال میکنید برایتان همه چیز روشن است... به مخاطبتان ربطی ندارد. مگر اینکه با دلیل و منطق توضیحش بدهید ...
نکند خیال میکنید که نپیچاندن بحث یعنی اینکه هر چی شما فرمایش کنید بگیم چشم؟!!

 نیلو]

خوب اینکه شما میگید ثوابش بیشتره رو خدا گفته یا برداشت شخصی شما از ایه هاس؟

 سعیدی:

گفتم اگر به حاطر مبارزه با نفس باشه ... بله ثوابش بیشتره. (به نیت بستگی داره) این را هم از خودم  نمیگویم...
اما حکم فقهی آن این است که تا یک سال هر وقت خواست قضای روزه‌اش را میگیرد و بعد از آن هم مبلغی به فقرا کفاره بدهد ...

  عرفان]

ضمن اینکه در مورد روزه‌داری‌های دوران بارداری و شیردهی همیشه نگران و مضطرب و یا دچار احساس گناه هستن.  

سعیدی:

پس مشکل‌تان نجس بودن زنان هنگام عادت ماهانه نیست! بلکه حالا مشکلتان شد: استرس زنان در اسلام!!
نخیر در دوران شیردهی با خیال راحت میتوانند شیر بدهند...

  نیلو]
اینجاکه بحث روایت میشه حتما روایت صحیحه!!!!!! ولی وقتی ما روایتی از کتب حدیث بیاریم کلی تفسیر داره و دست اخرم ‌میگید جعل شده،
مثل روایت علی که دست اون بدبخت رو که فکر میکرد دزده اشتباهی قطع کرد و بعدم گفت اشتباه کردم. که این حدیث توکتب معتبراومده ولی شک ندارم چون امام اولتون اشتباه نمیکنه زیربارقبول این مساله نمیرید ومیگیدحدیث جعلیه!!!!!!!!

 سعیدی:

اگر تا اینجا مشکل‌تان حل شد... سر فرصت این مطلب جدید و روایت ادعایی را هم میشود بحث کرد. شما اگر کلی شبهه در ذهن‌تان دارید ...
اول خودتان ببینید قوی‌ترین و منطقی‌ترین شان کدام است؟ همان را مطرح کنید و مخالف خودتان را متقاعد ... سپس مطالب بعدی ...

 [Azad]

نمیدونم  چطور این روایات رو بعد ۲۰۰۰ سال باید باور کنیم

سعیدی:

به کارشناسان و کتابها مراجعه میکنیم. (مدیتیشن لازم نیست! )

 نیلو]

نه چیزی حل نشده. بحث اینه اسلام ‌میگه عقل زنان ناقصه ولی شما داری ماله‌کشی میکنی

سعیدی:

بحث اصلی که تا الان نجاست زنان بود! خیلی خب. اگر موضوع شما این است، پس در همین مورد حرف بزنید و آن حدیث و موضوعات بعدی را رها کنید. بنده هنوز در مورد ادعای ناقص بودن عقل زنان چیزی گفته‌ام؟! که حالا پیچیانده باشم یا نه! با خودتان درگیرید؟!

 نیلو]

چه بحثی جناب؟؟؟ دست اون ننه مرده رو قطع کردن و از زندگی ساقط شد. اونم تفسیر داره نکنه

سعیدی:
کدوم حدیث؟ کدوم دست قطع شده؟ کی؟ چرا؟ حدیثش کو؟؟! من را با کسی عوضی نگرفته اید؟!

 [Azad]

کارشناسان و‌کتابهایی که خودشون ‌نوشتن؟؟!

 سعیدی:

پس میخواستی کتابهای اسلامی را کی بنویسه؟؟ یهودیها یا بودایی‌ها؟! یا ویکتور هوگو؟؟!!

 نیلو]

در چه موردی؟ اینکه به نظر دین کثیف شما عقل زن ناقصه؟ شما بفرمایید منظور از ناقص بودن عقل من ‌چیه؟
سعیدی:
شما را نمیدانم. اما هر کس متوجه نباشه که وحدت موضوع و سوال شرط بدیهی و ضروری هر بحثی ست، ناقصش عقله!! حالا عقلش چقدر ناقصه جای خود! هنوز دوستان همفکر شما دارند ادعا میکنند اسلام زنان را هنگام عادت ماهانه نجس میداند! شما هم اگر همین عقیده را دارید بحث کنید. وگرنه یک مورد خاص را انتخاب کنید. اگر مطلبی بود که بنده میتوانستم ورود کنم در خدمت تان هستم. وگرنه میتوانید به گروه‌های اسلامی مراجعه کنید ...

 عرفان]

اون چیزی که رواج داره و بخاطر نگاه اسلامه. نجس بودنه. شمام جواب ندادید که چرا زنان در این ایام نباید به اماکن مقدسه وارد شوند

شما صورت مسئله رو پاک کردید ... مسئله باقیست

  [Azad]:  

نه نمیخام کسی بنویسه. کسی نمیگه ماستم ترشه. منظورم اینه

سعیدی: 

پس ما هم مثل همه
 [Azad]

موفق باشی:

سعیدی: 

ممنونم

عرفان]

اگه به چشم ناپاک بهشون نگاه نمی‌کرد ممنوع الورودشون نمی‌کرد. اینا بهم مربوطن
سعیدی:
پس شما هم ادعا دارید زنان در حالت عادت ماهانه از نظر اسلام نجس هستند؟ اما دلیل‌تان ممنوع الورود بودن است... درسته؟! پس لابد دلیل ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌ها نیز همین است؟!! زنان به خاطر نجس بودن نباید استادیوم بروند؟! (کاری ندارم این حکم چقدر درست یا غلط است. دلیلش مهم است)
معلوم است که نه. حالا ممنوع الورودی زنان به مسجد هم (چه درست و چه غلط) ربطی به نجس بودن شان ندارد. شباهت حکم، دلیل شباهت دلایل صدورش نیست. مثلا گاهی شما به خاطر تخلفات رانندگی جریمه میدهید و گاهی به خاطر خلافی ساختمان ...
نمیشود بگوییم هر وقت کسی جریمه داده حتما چراغ قرمز رد کرده! یا حتما خلافی ساختمان داشته!!

 نیلو]

من اون قسمتو  نخوندم. بی صبرانه منتظرم بگید چرا عقل زن توی دین ‌مبین ناقص اعلام شده. لطفا توضیح و تفسیر کنید

سعیدی :

فعلا تا فرصت کنید بحث را مرور کنید ... اگر منظورتان آن خطبه حضرت امیر است: اولا منظور اصلی آن خطبه، جنگ جمل است که به رهبری عایشه راه افتاد (و توبیخ می‌فرمایند کسانی را که از او پیروی کردند)

سپس مضمونا مواردی را ذکر و خودشان توضیح میدهند. مثلا میفرمایند منظور از نقصان عقل (که با ناقص‌العقل زمین تا آسمان فرق دارد!) این است که شهادت دو زن برابر با یک مرد است (در واقع شهادت عایشه در مورد وقایع تاریخی و ... مواردی که پیش امده بود)

این هم دلیل دارد: الف) زنان حتی المقدور از مراجعه به محاکم قضایی برای ادای شهادت معاف شده‌اند (و میدانیم که مراجعه به دادگاه برای شهادت دشوار است ...)

ب) زنان احساسات و عواطف قوی‌تری دارند. ممکن است مثلا دلشان برای یک مجرم بسوزد و ... (به ضرر شاکی تمام شود)

میتینگ]
نتیجه ی اجبارات مذهبی چه بوده است؟ تبدیل نیمی از مردم به انسان های نادان و نیمی دیگربه انسان‌های ریاکار

سعیدی:
فعلا ادعای نجس بودن‌تان را مستدل کنید! باقیش پیشکش ... (خیال میکنید اتهام زدن بی‌دلیل خیلی شق‌القمر است!؟) وگرنه نتیجه نگاه غیردینی هم متولد شدن حدود 50 درصد فرزندان نامشروع و حرامزاده است. اگر طلاق و غیره را هم حساب کنیم، ارقام سر به فلک میزند...
و تبدیل شدن زن به کالای جنسی و ...
آدمک

باورت میشه مسلمونا همجنسگرایی رو غیرطبیعی میدونند ولی گردن زدن، دست و پا بریدن، چشم درآوردن، انتحاری، سنگسار، شلاق زدن، کتک زدن زنها و برده گرفتن رو طبیعی، فطری و خدایی میدونند؟

سعیدی:
باورت میشه بحث ما یک چیز دیگه ست؟؟!! که اتفاقا متن اولیه خودتان بوده! باورت میشه اگر یک همجنسگرا در یک آپارتمان باشد، تمام همسایه‌ها احساس چندش و نگرانی میکنند؟!
باورت میشه جنگهای جهانی اول و دوم را غیرمسلمونها و غیرمتدینین راه انداختند و ده میلیون ده میلیون آدم کشتند و  شهر به شهر با بمب اتمی جزغاله‌شون کردند؟؟!
باورت میشه همین امروز کارخانه‌داران امریکایی کارگران را مجبور میکنند که پوشک ببندند و... میگویند ما برای دستشویی رفتن به شما حقوق نمیدیم؟؟ (چه دستشویی بزرگ و چه کوچک!)
باورت میشه تغییر دادن دم به ساعت موضوع بحث جلوی چشم حدود 9 هزار نفر، توهین به شعور مخاطبه؟؟!
ضمنا ریزش مخاطبان شما هم ربطی به بنده نداره (نیایید پی وی فحش بدید لطفا)

 میتینگ]

اگه دستورات قرآن مبنی بر گردن زدن، دست و پا بریدن، چشم درآوردن، شلاق زدن، برده گرفتن زنان، ازدواج با زنان کفار شوهردار و کتک زدن زنان وحشیانه نیست پس دیگه چه چیزی رو میگید وحشیانه؟

خشونت_مقدس

سعیدی:
اگه به طرح رگباری موضوعات مختلف در یک گفتگو و با یک متن نمیگویید پرت و پلا دیگه ... خود دانید وگرنه ارتداد و جهاد و برده‌داری و... هر کدام یک سرفصل جداست...
[نیلو]
{خطاب به نفر قبلی}

عرض ادب دوست گرامی.  بله از منظر یک مسلمان شخص همجنسگرا باید اونقدر شلاق بزنی تا بفهمه حسش به هم جنس خودش اشتباهه و به راه راست هدایت بشه

 [میتینگ]

بفرض محال که خدایی وجود داشته باشه!
سوال : چرا با رقص نمیشه به خدا نزدیک شد ولی با گردن زدن، شلاق زدن، کتک زدن، دست و پا قطع کردن، گوش بریدن و چشم درآوردن میشه؟

 سعیدی:
اولا وجود خدا بدیهی ست... (خسته شدم این قدر به در و دیوار زدید!)
ثانیا ،به فرض که شمال خوش آب و هوا ست! چرا از سمت جنوب و کویر لوت نمیشه رفت شمال؟ چرا با تونل زدن به اون طرف کره زمین نمیشه رفت انزلی؟ اما چرا با اتوبوس و سمند و پژو و ال نود و ... میشه رفت شمال؟؟
در تمام سیستم‌های قضایی برای جرایم مجازاتهایی تعیین میکنند. از چند دلار جریمه نقدی گرفته تا اعدام ... ضمنا برخی از دراویش اتفاقا عقیده دارند با رقص هم میشه به خدا نزدیک شد ... (شما حشیش رو هم امتحان کنید...)

آدمک]

ما که با احکام خودتان بهتون ثابت کردیم

سعیدی:
ثابت کردید که زن پریود نجس است؟؟ اثبات دانی‌تان قولنج نکند یک وقت !!

 [آدمک]

سوال از مسلمانان:

آیا خاک یا گرد و غبارِ فرش معجزه میکنه که شخص جُنُب در صورت نبودن آب میتونه باهاش تیمم کنه و وارد مسجد الحرام و کربلا بشه و حتی نماز بخونه و روزه بگیره و حتی به قرآن دست بزنه؟

سعیدی:

اگر شما متوجه نشدید موضوع بحث‌مان چیست و متوجه نیستید که وحدت موضوع، شرط هر گفتگوی منطقی ست ... حرفهایتان هم منطقی نیست وگرنه سراغ احکام تیمم هم برویم ... باز میروید سراغ موضوعی دیگر.

 آدمک]

ما قبول نداریم اثبات کردیم که مسلمانان طبق احکام‌شون این عقیده را دارند

سعیدی:

پس قبول دارید که ادعای خود شما نجاست زنان هنگام عادت ماهانه بود؟

آدمک]

احکام حیض

س 48_ اگر زن بعد از نماز بفهمد در بين نماز حائض شده بوده نمازش چه حكمي پيدا مي‌كند؟
ج ـ نمازي كه خوانده باطل است.
چرا باطله؟ دلیلش نجاست نیست؟ اگر معنای این محدودیت که ربطی به ضعیف و بیمار بودن زن در دوران پریود ندارد نجاست نیست
پس چیست؟

 سعیدی:

 اگر کسی آخر نماز باد معده بدهد و وضویش باطل شود و نمازش هم باطل... حالا آن شخص نجس هم محسوب میشود؟ این هم شد استدلال؟؟! چیزی که نجس است... اگر دست خیس آدم به آن بخورد نجس میشود. کجا دیده‌اید که اگر دست بچه به مادرش (هنگام عادت ماهانه) بخورد نجس شده و باید تطهیر کند؟ اصلا میدانید نجس یعنی چه؟ وقتی نفهمیم نجاست یعنی چه و... این قدر با حب و بغض و تعصب به عقاید مخالف نگاه کنیم... این طور افتضاحاتی هم بار می‌آید.

 حالا باقی مطلب: در مورد قران اگر مجتهدین هم بدون وضو دست به قران کریم بزنند کراهت دارد. آیا آیت‌الله‌های بدون وضو هم همه نجس هستند؟؟

  [نیلو]

الان که زنان قاضی هستن میتونن حکم بدن؟ (البته دادیار نه بازپرس) این با احکام اسلام منافات نداره؟ نقصان عقل با ناقص‌العقل بودن تفاوتش چیه؟؟ خوشحالم درمقام تفسیر و ماله‌کشی دست تمام آخوندهارو بستید بزرگوار

 سعیدی:

1- کلا در اسلام و نگاه دینی و معنوی، مسئولیتهایی چون قاضی بودن یا حاکم سیاسی بودن و... یک انجام تکلیف و وظیفه است. نه یک نوع غنیمت!! یعنی کسی که مثلا از قضاوت معاف است... در این زمینه مسئولیت ندارد. نه اینکه قاضی بودن یک امتیاز بوده و حالا این فرد از آن محروم شده. (این نگاه لاشخورهایی ست که طمع به قدرت دارند و آنرا  غنیمت میدانند ... نه مسئولیت!) اسلام زنان را (بنا بر دلایل بسیاری) در شرایط عادی از این مسئولیتهای سنگین معاف کرده است.

 درثانی شما ممکن است دیدتان 9 بر روی 10 باشد. یعنی یک درجه ضعیف بوده و نقصان داشته باشد. این فرق دارد با اینکه شما ناقص‌الچشم باشید ...

 یا کسی برای دکتر شدن 14 واحد درسی نقصان دارد. این فرق دارد با اینکه  اصلا کسی بی سواد باشد و ...  این تهمت ماله‌کشی را هم همیشه فرصت دارید بزنید. فعلا حواستان را به خود بحث جمع کنید (نگران نباشید. شما میتوانید نفهمید ...)

 نیلو]

در قران ایه ۲۸۲بقره بر این موضوع اشاره کرده که باهم نگاه میکنیم. اول ایه

«ای کسانی که ایمان آورده اید ! هر گاه به همدیگر تا مدت معینی وامی دادید (یا معامله نسیه‌ای انجام دادید). آن را بنویسید و باید نویسنده‌ای (آن را) دادگرانه بین شما بنویسد و هیچ نویسنده‌ای نباید از نوشتن همانگونه که خدا به او آموزش داده، خودداری کند. پس باید بنویسد و (آن) کسی که حق بر ذمه اوست (= بدهکار) باید املا کند، و باید از خدا که پروردگار اوست بپرهیزد و از آن چیزی نکاهد، پس اگر کسی که حق بر ذمه اوست سفیه یا ناتوان باشد، یا خود نمی‌تواند املا کند، پس باید ولی او با ( رعایت) عدالت؛ املا کند، و دو شاهد از مردانتان را گواه بگیرید، پس اگر دو مرد نبودند، یک مرد و دو زن از میان گواهانی که (به عدالت آنان) رضایت دارید (گواه بگیرید). تا اگر یکی از آن دو (زن) #فراموش کرد، دیگری به او یادآوری کند و گواهان نباید به هنگامی که آنها را (برای گواهی) دعوت می‌کنند؛ خودداری کنند و از نوشتن (بدهی) تا سررسیدش چه کوچک باشد یا بزرگ ملول نشوید.این (نوشتن شما) در نزد خدا به عدالت نزدیکتر و برای گواهی دادن استوارتر و برای آنکه دچار شک و تردید نشوید؛ بهتر می‌باشد. مگر اینکه داد وستدی نقدی باشد که بین خود دست به دست می‌کنید. پس در این صورت گناهی بر شما نیست که آن را ننویسید و هنگامی که دادوستد ( نقدی) کردید؛ گواه بگیرید و نباید به نویسنده و شاهد زیانی برسد و اگر ( چنین) کنید؛ بی‌شک (بیانگر) نافرمانی شما خواهد بود و از خدا بترسید و (آنچه که برای شما مفید است) خداوند به شما آموزش می‌دهد و خدا به همه چیز داناست. (ترجمه فولادوند)

دوستان عزیز در ایه مشاهده میکنید که گفته اگر یه زن فراموش کرد دیگری یاداوری کند. اینجا دقیقا اشاره به ناقص بودن عقل میکند

 سعیدی:

این آیه شریفه اولا موضوعش معاهدات مالی ست. (به دادگاه‌ها مراجعه کنید و ببینید چقدر آدم گرفتار این هستند که پولی یا کالایی را به کسی داده‌اند و نوشته نگرفته‌اند. ایه میفرماید این مواقع چهار خط مکتوب کنید که گرفتار نشوید...)

سپس در ادامه برای معاهده نیاز به شاهد است. گفته حتی‌المقدور مردان شاهد باشند. (چون برای زنان حاضر شدن در محاکم قضایی دشوارتر است) وگرنه دو زن باشند که احتمال مشکل از این نظر کمتر شود.

اگر به معنای میزان عقل بود ... لابد میخواستید نتیجه بگیرید خانمها 50% اقایان عقل دارند!! 
 نه این حرفها نیست. موضوع فقط همان فلسفه کلی دشواری شهادت در محاکم قضایی برای زنان است و احتمال تاثیرپذیری از عواطف شدید و ...

 نیلو]

در اسلام زن ناقص عقل خونده میشه که هم در احادیث و هم در تفاسیر اهل سنت و تشیع دقیقا و کاملا این بحث بیان شده. هیچ جای تردیدی هم تو این بحث نیس

 سعیدی:

در اسلام شما جرات دارید به زنانی چون مریم و...  چنین اتهامی بزنید؟؟ اگر از قبل نتیجه گرفته‌اید که به هیچ وجه در این مورد تغییر عقیده ندهید ، بحث بی‌فایده ست

آدمک]

شما خودتو مسخره کردی یا احکام دین اسلامو؟ بس کن دیگه . مگه مجبوری مغلطه کنی؟

 سعیدی:

چه خوب فحش میدهید! واقعا متقاعد شدم. از اول هم اوج استدلال تان همین بود: غیر از حرف من کسی حرفی نزنه! بسه دیگه!
بله فکر کنم شما راست میگی. در اسلام زن پریود نجس هستش و مسلمانها ماهی یک بار کل خانه و زندگی شان را  کلا آبکشی و تطهیر میکنند. هر جایی که زن پریود راه رفته یا به هر نقطه‌ای که دست زده... همه و همه باید هفت بار شسته و آبکشی شوند. بعد هم با پرمنگات پتاسیم یا اسید سولفوریک ضد عفونی میشه. گاهی هم خانم ها را می‌اندازند داخل شوره‌زار تا پاک شوند.

در اسلام وقتی زنی پریود بشه باقی زنها و مردها از هر گونه تماس و دست زدن به او پرهیز میکنند. دماغ شان را هم میگیرند که بوی نجاست اذیتشان نکند. البته چون تعدد زوجین آزاد است، هر زنی که پریود میشود را طلاق میدهند و میروند یکی بهترش را میگیرند ...

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.