معرفی چهره برتر هنر انقلاب اسلامی استان یزد در سال ۹۷

چهارشنبه 21 فروردین ماه صورت می گیرد؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 19 فروردين, 1398 - 10:30
آیین تجلیل از هنرمندان برگزیده، معرفی چهره برتر هنر انقلاب سال 97 استان یزد و نجلیل از پیشکسوتان عرصه هنر و ادبیات استان چهارشنبه 21 فروردین ماه برگزار می شود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، همزمان با هفته ی هنر انقلاب اسلامی که از ۲۰ تا ۲۶ فروردین هر سال به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی نامگذاری شده است برنامه‌های متنوع و متعددی با مشارکت هنرمندان، هنردوستان و نهادهای فرهنگی هنری در یزد برگزار می‌شود.

با اتخاذ تدابیری، همانند فرآیندی که به صورت سالیانه در ستاد مرکزی حوزه هنری اتفاق می‌افتد، از امسال برای نخستین بار در مراکز استانی نیز چهره برتر هنر انقلاب انتخاب خواهد شد.

گفتنی ست، هنرمند سال استان از بین رشته‌های مختلف هنری و ادبی توسط هیأتی حقیقی و حقوقی متشکل از کارشناسان، هنرمندان شاخص و همچنین تعدادی از مدیران دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی هنری، انتخاب و به عنوان چهره سال هنر انقلاب استان یزد به ستاد مرکزی در تهران معرفی و در واقع هنرمند سال استان از بین هر یک از رشته‌های هفتگانه شامل؛ ادبیات (با زیرشاخه‌های شعر، رمان و داستان)، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی (با زیرشاخه‌های نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، عکاسی، نقاشی‌خط، پوستر، کاریکاتور )، ادبیات پایداری (شامل؛ ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات دفاع مقدس)، هنرهای تصویری (شامل؛ فیلم مستند، کوتاه و انیمیشن)، موسیقی و پژوهش هنر انتخاب و معرفی خواهد شد.

پس از معرفی هنرمندان سال مراکز استانی، در نهایت با رأی هیأت انتخاب ۷۰ نفره متشکل از هنرمندان شاخص و چهره‌های برتر فرهنگی هنری کشور، هنرمند برتر انقلابی سال ۹۷ کشور انتخاب و مورد تجلیل قرار خواهد گرفت. 

بر همین اساس هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یزد در ویژه برنامه‌ای از نفرات برگزیده و چهره برتر هنر انقلاب اسلامی در استان نیز تقدیر می‌شود.

 این برنامه چهارشنبه 21 فروردین ماه از ساعت ۲۰ در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای یزد به همت حوزه هنری استان برگزار می گردد.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.