مراسم لیلة الرغائب در آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود

ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 23 اسفند, 1397 - 19:30
در اولین شب جمعه ماه رجب، و در تقارن با آخرین شب جمعه سال 97، ویژه برنامه مراسم لیلة الرغائب در آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود.

به گزارش حلقه وصل، ویژه برنامه مراسم لیلة الرّغائب امشب بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی و قرائت دعای کمیل توسط محمد رضا غلامرضازاده در مصلای بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود.

از جمله شب های بزرگ و با عظمت ماه رجب شب جمعه اول این ماه، معروف به لیلة الرغائب است که اعمال مخصوصی در این شب ذکر شده که به واسطه آن اعمال برکات و پاداش فراوان بر انسان سرازیر می‏ شود.

رغائب جمع رغیبه است به معنی «امر مرغوب فیه عکاء کثیر» یعنی شبی که در آن عطاها و مواهب فراوان بدست می ‏آید، در حدیث است شب جمعه اول این ماه احیاء و بیداری و نیایش فضیلت ویژه دارد و موجب دست‏یابی به عطایای ارزشمند حضرت پروردگار است، در حدیث است که رسول خدا(ص) فرمود: ملائکه این شب را به این نام نهادند و محدثان در کتاب‏ های دعا نمازی با کیفیت مخصوصی در این شب ذکر کرده‏ اند که پیامبر(ص) فرمود: «هر کس این نماز را در این شب برپا دارد، ثواب این نماز به نیکوترین صورت با روی خندان و درخشان و با زبانی فصیح در شب اول قبر در حضور این فرد ظاهر شود و به او می‏ گوید: ای دوست من مژده می ‏دهم تو را که از هر شدّت و سختی نجات یافتی، نمازگزار می‏گوید: تو کیستی که من تاکنون چنین صورتی زیبا با چنین جلوه ‏ای ندیدم و سخنی شیرین‏تر از کلام تو نشنیده ‏ام و بویی بهتر از بوی تو نبوئیدم در پاسخ می‏گوید: من همان نماز لیلة الرغائبم که شما انجام دادی.

امشب آمده‏ ام نزدت باشم تا حق را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من در عرصه قیامت سایه بر سر تو خواهم افکند پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد.»

لازم به ذکر است، مراسم قرائت دعای پرفیض کمیل در شب لیله الرغائب بصورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش خواهد شد.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.