قیمت میوه شب عید در سمنان

ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 23 اسفند, 1397 - 14:00
372 تن سیب و 654 تن پرتقال به مناسبت عید نوروز در استان سمنان توزیع می‌شود؛ اما قیمت‌ها چطور خواهد بود؟

به گزارش حلقه وصل، سیدحسن میرعماد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه پنجمین جلسه کمیته راهبردی میوه عیدانه در مدیریت تعاون روستایی استان سمنان که به‌منظور تعیین قیمت میوه شب عید برگزار شد، اظهار داشت: قیمت میوه عیدانه مشخص شده است و طبق مصوبات کمیته راهبردی، سیب درختی به‌صورت خالص به قیمت هر کیلوگرم هفت هزار و 900 تومان و پرتقال به‌صورت خالص کیلویی سه هزار و 900 تومان در استان توزیع می‌شود و به دست مصرف‌کننده خواهد رسید.

میرعماد با بیان اینکه برای توزیع میوه شب عید 146 غرفه در استان در نظر گرفته شده است، افزود: در مناطق روستایی پرجمعیت هم غرفه‌هایی در نظر گرفته شده است تا میزان دسترسی مردم به خرید میوه‌ها افزایش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر اینکه فروشندگان مکلف هستند وزن جعبه را از میوه کسر کنند، گفت: در مورد مقادیر فروش میوه سخت‌گیری انجام نمی‌شود و برای جلب رضایت مردم استان سیب و پرتقال به‌صورت کیلویی هم در صورتی که آنها بخواهند به فروش می‌رسد.

میرعماد بیان کرد: مردم استان سمنان برای خرید میوه‌های عیدانه می‌توانند از روز شنبه به غرفه‌های اصناف، تعاون روستایی و شهرداری در سطح شهرها و روستاها مراجعه کنند.

به گزارش فارس؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز شب گذشته گفته بود: برای تأمین میوه شب عید با تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت، تاکنون 372 تن سیب و 654 تن پرتقال به استان سمنان فرستاده و در سردخانه‌های نقاط مختلف استان ذخیره شده است و از روز شنبه هفته آینده توزیع خواهد شد.

حبیب‌الله خجسته‌پور افزود: توزیع میوه شب عید توسط 145 غرفه صورت می‌گیرد که از این تعداد، 74 غرفه متعلق به اصناف، 33 غرفه مربوط به سازمان تعاون روستایی، چهار غرفه شهرداری و 35 غرفه متعلق به روستاهای با جمعیت زیاد است.

وی گفت: بین گرانی و گران‌فروشی تفاوت قائل هستیم و مردم مطمئن باشند که بازرسان در طول ایام نوروزی و پیش از آن اقدامات لازم را انجام خواهند داد و همگی باید تلاش کنیم تا روحیه نشاط و امید را به مردم انتقال دهیم.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.