۶ اینفوگرافی کمتردیده شده درباره شهدا و ایثارگران

به مناسبت «روز بزرگداشت شهدا» منتشر شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 22 اسفند, 1397 - 15:45
بنیاد شهید در روز ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ و براساس فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و با گذشت چندین سال از تاسیس این بنیاد، با تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۳، روز ۲۲ اسفندماه به عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاری شد و حالا از آن روز قریب ۱۴ سال می‌گذرد. به همین مناسبت در ادامه آمارهایی مرتبط با این روز در قالب اینفوگرافی آمده است.

سرویس معرفی: روز بزرگداشت شهدا در ماه و روزی نام‌گذاری شده که عموم افراد در کشور ما در حال آماده شدن برای عید نوروز است و آحاد جامعه در این ماه به ویژه اواخر اسفندماه در تهیه و تأمین نیازهای اساسی و ضروری زندگی است. ولی در لابه‌لای این جنب و جوش و شور و علاقه برای آماده شدن آغاز سال جدید باید یادمان نرود که مردانی بودند که برای تحقق آرامش امروز ما از گرانبهاترین و بالاترین سرمایه خویش گذشتند و با حضور در جنگ تحمیلی و تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها در برابر تجاوز و خودخواهی‌های دشمنان ایستادند و از مرز و بوم کشورمان دفاع کردند.

بنیاد شهید در روز ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ و براساس فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و با گذشت چندین سال از تاسیس این بنیاد، با تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۳، روز ۲۲ اسفندماه به عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاری شد و حالا از آن روز قریب ۱۴ سال می‌گذرد. به همین مناسبت در ادامه آمارهایی مرتبط با این روز در قالب اینفوگرافی آمده است:

* تاریخچه تاسیس بنیاد شهید و روز شهدا

* دستاوردهای چهل ساله بنیاد شهید

* شهدای ترور به روایت آمار

به آمار ارائه شده در اینفوگرافی فوق، باید شهادت کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که چندی پیش در جاده خاش به زاهدان توسط تروریست‌ها به شهادت رسیدند را اضافه کنیم.

* خانواده‌های چند شهیدی به روایت آمار

* آماری از شهدا، جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس

 

* شهدایی که در روز عاشورا به شهادت رسیدند

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.