«خشت اول» در ابرکوه گذاشته شد/ برداشتن نخستین گام های تربیتی

در اقدامی آتش به اختیار؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 21 اسفند, 1397 - 10:30
قرارگاه دانش‌آموزی و خانه طلاب جوان ابرکوه با عنوان «خشت اول» که زیرمجموعه جبهه فرهنگی ندای بهشت است با محوریت فعالیت های تربیتی افتتاح شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، قرارگاه دانش‌آموزی و خانه طلاب جوان ابرکوه به‌عنوان چهارمین زیرمجموعه جبهه فرهنگی ندای بهشت تحت عنوان «خشت اول» با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه، اساتید و طلاب حوزه علمیه افتتاح شد.

در این برنامه مسعود امیدواری مدیر روابط عمومی جبهه ندای بهشت این اقدام آتش به اختیار را نشان‌دهنده رشد فعالیت‌های جهادی در عرصه فرهنگی و تربیتی دانست و افزود: هم‌اکنون 4 موسسه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و تربیتی ازجمله گروه هنری آینه، هیئت دانش‌آموزی علمدار حسین (ع)، مؤسسه آموزشی و پژوهشی دفتر مشق و قرارگاه دانش‌آموزی و خانه طلاب جوان خشت اول، تحت لوای جبهه ندای بهشت فعالیت دارند.

مدیر روابط عمومی جبهه ندای بهشت تصریح کرد: اجرای تئاترهای چند رسانه‌ای خورشید در خرابه و گفت‌وگوی آب، برگزاری جلسات مداوم و هفتگی هیئت دانش‌آموزی علمدار، نظارت بر روند شکل‌گیری و کادر سازی سایر مؤسسات، بررسی عملکرد مؤسسات و ارائه راهکارهای نوین ازجمله فعالیت‌های مراکز فوق است.

 در ادامه حجت‌الاسلام یعقوب زاده مدیر قرارگاه دانش‌آموزی و خانه طلاب جوان، اظهار کرد: «خشت اول» یکی از 21 مجموعه ندای بهشت است که فعالیتش از تابستان کلید خورد و هدف آن برداشتن اولین گام‌های تربیتی است.

حجت‌الاسلام یعقوب زاده اولین اولویت در فضای تربیتی را وجود یک مربی مجرب دانست و اذعان کرد: هم‌اکنون در این رابطه در شهرستان ضعف‌هایی احساس می‌شود و یک مربی که بتواند به‌صورت همه‌جانبه امور دانش‌آموزان را هدایت کند یا وجود ندارد و یا به علت مشغله زیاد، فرصت چنین کاری برای او فراهم نیست.

یعقوب زاده گفت: در فضایی که «خشت اول» تدارک دیده است می‌توان یک مربی خوب را پرورش دارد که در نتیجه از ترکیب دانش‌آموز و طلبه ساختار تربیتی شهر ساخته می‌شود. لذا آن چیزی که به یک طلبه جوهره علمی، اخلاقی و فرهنگی می‌دهد، برنامه‌ریزی مناسب تحت نظارت اساتید شایسته است.

سپس حجت‌الاسلام حسین فلاح زاده مدیرعامل جبهه فرهنگی ندای بهشت، ابراز کرد: طلاب باید از فضای فراهم شده در خانه طلاب جوان به‌عنوان یک فضای دوستانه برای تبادل تجربیات خود استفاده کنند.

در نهایت امام‌جمعه ابرکوه طرح مذکور را گامی برای ترویج و تقویت فرهنگ برشمرد و اظهار کرد: اگر همسو شدن دانش‌آموزان و طلاب به‌طور تمام و کمال صورت گیرد به دلیل سنخیت سن آن‌ها با یکدیگر، توفیق مضاعفی به دست می‌آید.

 حجت‌الاسلام فتاحی رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) ابرکوه نیز خدمت فرهنگی، فهم و درک درست مفاهیم و مسائل سیاسی و خدمت به مردم از جمله مهم‌ترین وظایف یک طلبه برشمرد و گفت: اگر طلبه بتواند علم و تقوا را با سیاست و بصیرت به‌درستی تلفیق کند قطعاً می‌تواند تأثیرگذار باشد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.