اعلام آمادگی بیش از 400 هنرمند بسیجی برای آغاز گام دوم انقلاب اسلامی

با امضاء بیانیه ای در مسجد مقدس جمکران صورت گرفت؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 20 اسفند, 1397 - 14:00
یش از ۴۰۰ نفر از هنرمندان بسیجی کشور با حضور در مسجد مقدس جمکران و امضای بیانیه‌ای به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی لبیک گفته و آمادگی خود را برای نقش‌آفرینی در پنجمین دهه انقلاب اعلام کردند.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، شب گذشته 19 اسفندماه به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور بیش از ۴۰۰ نفر از هنرمندان بسیجی در حمایت از بیانیه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون آغاز گام دوم انقلاب اسلامی در سالن فرهنگی و اردوهای مسجد مقدس جمکران گردهم آمدند.

در این گردهمایی رئیس سازمان بسیج هنرمندان به همراه هنرمندان بسیجی با امضای بیانیه‌ای به ندای رهبر معظم انقلاب در آغاز گام دوم انقلاب لبیک گفته و آمادگی خود را برای نقش‌آفرینی در پنجمین دهه انقلاب اعلام کردند.

همچنین، رضا اسماعیلی مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان کشور، فرخ قاسمی از شاعران خراسان شمالی، شعبانعلی یازرلو از شاعران گلستانی، خانم مهرابی از یزد، محمد میلانی از آذربایجان غربی، عباس سیدی از ایلام، حسین اصرافیلی، مصطفی محدثی خراسانی و کرمی‌نور از همدان در حاشیه این مراسم به شعرخوانی پرداختند.

هنرمندان بسیجی کشور از روز گذشته به‌منظور شرکت در اجلاسیه مسئولان انجمن‌های سازمان بسیج هنرمندان به شهر مقدس قم سفر کرده و تا عصر امروز در مجتمع ولایت برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری کارگاه‌های تبیینی و توجیهی را دنبال خواهند کرد.

بیانیه سازمان بسیج هنرمندان کشور در مورد گام دوم انقلاب اسلامی در این گردهمایی توسط کوروش زارعی از هنرمندان بسیجی کشور قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

بهمن انقلاب، با هدایت امام(ره)، آن مرد ملکوتی، عصر استبداد و تحقیر و وابستگی را پایان داد و ایسم‌های آن زمان که چونان بت‌های دوران جدید، بشریت را در برابر خود به زانو درآورده بودند؛ فرو ریخت و افق نوینی پیش روی ما و جهانیان گشوده شد.

درس‌آموختگان مکتب انقلاب، در پرتو ایمان و اطاعت از ولی، در برابر فتنه‌های رنگارنگ کینه‌توزان، دلاورانه ایستادند تا آن نهال پاک، تناورپیکری ۴۰ ساله شود. امروز بار دیگر در یک پیچ تاریخی بزرگ و در هنگامه هجمه سخت و نرم دشمن، بار دیگر نوری که از بارگاه ولایت تابید، هدایت‌گر و بصیرت‌افزا شد.

امروز بیانیه حضرتعالی ابرهای سیاه بدبینی‌ها و بدخواهی‌ها را کنار زد و قله سعادت را که همان ظهور تمدن نوین اسلامی است برای‌مان آشکار ساخت و جان و نفس دوباره‌ای گرفتیم. اکنون به مدد رویش جوانان انقلابی و خیزش شهید حججی‌ها، به ندای حضرتعالی برای ارتقاء ساحت فرهنگ و هنر به‌عنوان رکن رکین تمدن‌سازی نوین اسلامی لبیک می‌گوییم و از تمام دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی هنری می‌خواهیم که تلاش مجاهدانه را برای تحقق بیانیه گام دوم، وجهه همت خویش قرار دهند؛ به‌ویژه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهیم تا نسبت به توقف تولید و عرضه آثار هنری (سینمایی، نمایشی و ادبی) سیاه، بی‌هویت و تحقیرکننده غرور ملی و اسلامی که بذر یأس و ناامیدی را در جامعه می‌پاشد اقدام کند.

همچنین از صداوسیما می‌خواهیم که با تولید برنامه‌ها، سریال‌ها و آثار امیدآفرین، محاصره ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ دشمن استکباری را در ﺧﻮد و دﯾﮕﺮان شکسته، ﺗﺮس و ﻧﻮﻣﯿﺪی را از ﺧﻮد و دﯾﮕﺮان ﺑﺮاﻧﺪ و ﻧﻬﺎل اﻣﯿﺪ صادق ﺑﻪ آﯾﻨﺪه را در جامعه و جوانان ﭘﺮورش دﻫد. ما هنرمندان بسیجی به‌عنوان سربازان میدان جنگ نرم، هم قسم می‌شویم تا  محکم‌تر و با صلابت‌تر از گذشته در این مسیر گام برداریم و پیمان می‌بندیم تا با سلاح هنر به جنگ ناامیدی‌ها و ناامیدسازان مردم و مسئولان برویم. ما همواره به یاد خواهیم داشت که مأیوس بودن از لطف و رحمت خدا از بزرگ‌ترین گناهان و از بزرگ‌ترین کفران نعمت‌هاست. پس با تمام تلاش نخواهیم گذاشت تا آراء و آثار ما و دیگران به آفت سیاه‌اندیشی و سیاه‌نمایی آلوده شود.

ــ ما پیمان می‌بندیم که مجاهدانه، هنر خود را با علم و پژوهش برآمده از مبانی دینی و انقلابی، مزین و غنی کنیم. 

ــ ما پیمان می‌بندیم تا اخلاق و معنویت را سرلوحه رفتار، کردار، گفتار و آثار خود قرار دهیم.

ــ ما پیمان می‌بندیم تا قاطعانه در برابر اسراف و تجمل‌گرایی، خواه در متن زندگی خود و خواه در فرآیند تولید آثارمان بایستیم و آموزه حکیمانه «اقتصاد مقاومتی» را به پیش شرط ضروری هرگونه فعالیت اقتصادی در حوزه هنر تبدیل کنیم.

ــ ما پیمان می‌بندیم تا استقلال ملی و آزادی مردمان خود را به بهای خون هزاران شهید حاصل شده به تاجرپیشگان، جشنواره سالاران و سلطه‌گران رسانه باز غربی و شرقی نفروشیم. 

ــ ما پیمان می‌بندیم تا سبک زندگی اصیل و متعالی اسلامی ــ ایرانی را ناموس فرهنگی خود قلمداد کنیم و حفاظت از آن در برابر سبک و شیوه منحط زندگی غربی را دستور غیرت و حکم فطرت بدانیم.

ـ ما پیمان می‌بندیم تا بی‌هراس از از طعنه سست‌عنصرهای واداده، به مدد تولیدات خود، حیدرگونه از عزت ملی کشور و از فرهنگ مقاومت در هر جای جهان دفاع کنیم.

ــ ما پیمان می‌بندیم تا با تمام بضاعت هنری خویش، تحقق سرفصل‌های توصیه‌های حضرتعالی را در عرصه هنر از مسئولان فرهنگی مرتبط در هر مقام و جایگاهی مطالبه و پیگیری کنیم.

امید آنکه در پرتو الطاف باری‌تعالی و تحت ارشادهای آن حکیم فرزانه، کشتی انقلاب را به ساحل تمدن بزرگ و نوین اسلامی نزدیک و نزدیک‌تر کنیم و علم این انقلاب را تقدیم صاحب‌مان حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) دهیم.».

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.