می‌سازیم تا ساخته شویم‬‎

دست پُر گروه‌های جهادی برای نوروز ۹۸؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 19 اسفند, 1397 - 13:30
گذشته از دغدغه‌مندی جوانان برای رفع محرومیت از روستاهای کشور، نکته جالب‌تر این است که داوطلبان حضور در این اردوها برای ثبت‌نام باید مبلغی را به گروه جهادی متبوع خود بپردازند و این موضوع نه‌تنها مانع حضور آنها نیست بلکه گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از گروه‌های جهادی به دلیل محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستند، مجبورند ظرفیت محدودی را به این سفر جهادی اعزام کنند.

سرویس معرفی: در روزهایی که اقشار مختلف مردم در حال تدارک و برنامه‌ریزی برای نوروز ۹۸ هستند اما عده‌ای که تعدادشان کم هم نیست و از قضا عموما جوان و دانشجو هم هستند، مانند دیگر ایام سال دغدغه محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان را در سر می‌پرورانند و امسال نیز مانند سالیان گذشته در اردوهای جهادی حضور خواهند یافت.

گذشته از دغدغه‌مندی جوانان برای رفع محرومیت از روستاهای کشور در یکی از بهترین ایام تعطیل سال یعنی نوروز، نکته جالب‌تر این است که داوطلبان حضور در این اردوها برای ثبت‌نام باید مبلغی را به گروه جهادی متبوع خود بپردازند و این موضوع نه‌تنها مانع حضور آنها نیست بلکه گزارش‌های ارسالی حاکی از آن است که برخی از گروه‌های جهادی به دلیل محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستند، مجبورند ظرفیت محدودی را به این سفر جهادی اعزام کنند.

در ادامه به تشریح برنامه‌های ۵ گروه جهادی پرداخته‌ایم:

* قرارگاه جهادی امام رضا(ع)
این گروه خوشنام جهادی که سال‌های سال است در ایام مختلف سال به محرومیت‌زدایی در روستاهای سراسر کشور مشغول است، چندی پیش جزئیات سفر جهادی نوروز ۹۸ را طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد. مطابق این اطلاعیه، قرار است اردوی نوروزی این قرارگاه جهادی، از روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ الی شنبه سوم فروردین‌ماه ۹۸ در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، پزشکی و آموزشی در دو استان کهگیلویه و بویراحمد و لرستان برگزار شود.

علاوه براین، گروه درمانی امام رضا(ع) جهت حضور کادر پزشکی و درمانی خود در دو استان کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی کرده است. این گروه پزشکی که قرار است در زمینه‌هایی همچون دندانپزشکی فعالیت کند، سوم الی هستم فروردین ماه در بخش بویراحمد و در تاریخ دهم الی پانزدهم فروردین در بخش کهگیلویه و مناطق محروم سیستان و بلوچستان حضور خواهد داشت.

* موسسه جهادی رضوان
 موسسه جهادی رضوان متشکل از طلاب و دانشجویان دانشگاه‌های تهران است که در سال ۸۷ تاسیس شده است و طی آن اعضای این گروه چندین مرتبه در سال به مناطق محروم شهری و روستایی سفر کرده و به خدمت‌رسانی در عرصه‌های مختلفی همچون پزشکی، دامپزشکی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و غیره می‌پردازند. این موسسه جهادی در سال‌های اخیر مناطق محروم شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی را به عنوان هدف اصلی خود برای اقدامات جهادی قرار داده است.

مطابق اطلاعیه این موسسه، سفر جهادی نوروز ۹۸ موسسه رضوان از روز چهارشنبه ۲۲ در روستای چاه عباس شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی آغاز و تا روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه ادامه خواهد داشت. اعضای این موسسه جهادی، به رسم هرساله، پس از پایان فعالیت‌های جهادی خود سفری دو روزه به مشهد مقدس خواهند داشت و به بارگاه منور رضوی مشرف می‌شوند.

* موسسه طلوع
موسسه طلوع نیز در نوروز ۹۸ برای برگزاری اردوی جهادی تدارک ویژه‌ای دیده است و طبق برنامه اعلام‌شده، اردوی «خشت امید» این موسسه از پنجم الی یازدهم فروردین در شهرستان شوشتر استان خوزستان برگزار خواهد شد. جالب آنکه با وجود اینکه مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای حضور در این اردو به پایان نرسیده اما ظرفیت تکمیل شده است و سایر متقاضیان در لیست ذخیره قرار خواهند گرفت.(کسب اطلاعات بیشتر)

اردوی جهادی «خشت امید» موسسه طلوع با حضور برادران و خواهران و در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی برگزار خواهد شد.

* گروه جهادی معین
گروه جهادی معین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مانند نوروز سال گذشته، برنامه‌های خود را در چند استان برگزار خواهد کرد. طبق برنامه، قرار است گروهی از جهادگران این گروه، فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی خود را در شهرستان زلزله‌زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه بگذرانند و به همین منظور قرار است از تاریخ هفتم الی چهاردهم فروردین ۹۸ به این استان سفر کنند.

اردوی جهادی گروه جهادی معین در شهرستان سرپل ذهاب، با همکاری دو دانشگاه رازی و علوم پزشکی کرمانشاه برپا خواهد شد.

همچنین اردوی گروه جهادی معین با محوریت فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی از روز دوشنبه ۲۰ اسفند الی ۲۷ اسفند ۹۷ در روستای آبگلمان استان هرمزگان برگزار خواهد شد. این اردوی جهادی به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان تدارک دیده شده است.

* گروه جهادی محمد رسول الله(ص)
این گروه جهادی که دفتر مرکزی آن در استان اصفهان واقع شده است و سابقه طولانی در برگزاری اردوهای جهادی دارد، تدارک ویژه‌ای برای نوروز ۹۸ دارد و قرار است از ۲۳ اسفندماه اردوی این گروه جهادی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان آغاز و تا ۱۵ روز ادامه یابد. این گروه جهادی در برخی از استان‌های کشور نماینده دارد و از همین رو، متقاضیان از سراسر کشور قادر به حضور در اردوهای این گروه هستند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.