"چهل سال است که ...." یک اسم رمز است!

واکنش محمدرضا سرشار به اظهارات برخی چهره‌های سینما؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 14 اسفند, 1397 - 14:15
محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی و راوی برنامه خاطره‌انگیز «قصه ظهر جمعه» در صفحه شخصی اینستاگرام خود در مطلبی تحت عنوان «"چهل سال است که ...." یک اسم رمز است!» نسبت به اظهارات اخیر برخی از هنرمندان درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی واکنش نشان داد.

سرویس دریچه: اظهارات برخی از چهره‌های سینما و تلویزیون در حاشیه مراسمات تشییع با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است و در چند ماه اخیر واکنش‌های بسیاری نسبت به آن نشان داده شده است. از جمله این اظهارات می‌توان به سخنرانی رضا کیانیان در مراسم تشییع پیکر سید ضیاء الدین دری و همچنین اظهارات تند کیومرث پوراحمد در حاشیه مراسم تشییع خشایار الوند اشاره کرد.

 فیلم/ صحبت‌های تند رضا کیانیان در مراسم تشیع مرحوم «دری»

فیلم/ اظهارات کیومرث پوراحمد در مراسم تشییع خشایار الوند

محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی و راوی برنامه خاطره‌انگیز «قصه ظهر جمعه» نسبت به اظهارات اخیر برخی از هنرمندان درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی واکنش نشان داد و در صفحه شخصی اینستاگرام خود در مطلبی تحت عنوان «"چهل سال است که ...." یک اسم رمز است!» نوشت:

«ابتدا رضا کیانیان در مراسم تشییع مرحوم سیدضیاءالدین دری, شروع کرد: "در این چهل سال یک روز خوش دیدیم!؟"

بعد آن زن هنرپیشه, در مراسم بزرگداشتش _که از قضا توسط وزارت ارشادِ جمهوری اسلامیِ ایران; منتها از نوع تدبیر و امیدی اش_ هم برگزار شده بود, گفت: "چهل ساله یک عده سعی می کنن من مطرح نشم."(نقل به مضمون)

سومی کیومرث پوراحمد بود; که همین دو سه روز پیش, در مراسم تشییع مرحوم خشایار الوند گفت: "در این چهل سال کدوم روزِ ما خوب بوده!؟"

جالب این است که دو نفراول, اصولا قبل انقلاب در عرضه هنر کار قابل عرضه ای نکرده بودند. نفر سوم هم بزرگترین کارش در قبل از انقلاب, دستیاری نادر ابراهیمی در تهیه سریال "آتش بدون دود" بود; که خودِ آن مجموعه هم اولین کار سینمایی ابراهیمی, عملا یک کار آماتوری بود. اما همین شخص, در دوران پس از انقلاب, اغلب هم با بودجه نهادها و موسسات دولتی, مهمترین فیلمهای خود را تولید کرد.

به عبارت دیگر هر سه آنها تمامِ داشته ها و حیثیت هنریِ و تمتعاتِ مالی ناشی از آنِ خود را, از صفر تا صد, مدیون انقلاب بودند; و اگر انقلاب نمی شد معلوم نبود الان چه کاره بودند!

اما اینها فعلاموضوع این یادداشت کوتاه نیست.

موضوع این یادداشت این است که, تا 22 بهمن 98, قرار است در صحبتها و نوشته های این جماعت, این اسم رمز و کلیدواژه, بارها و بارها تکرار شود; تا در نهایت, آن نتیجه موردِ نظر طراحانِ و فرماندهانِ آن, برایشان حاصل شود.

اما به فضل الهی این اتفاق نخواهد افتاد; و مکر آنها, به خودشان برخواهد گشت!»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.