اکثریت مخاطبان حلقه وصل با استیضاح روحانی موافقند

طبق نظرسنجی حلقه وصل؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 13 اسفند, 1397 - 09:00
در سال 96 باز هم دولت روحانی با وعده های بهبود معیشتی توانست پیروز انتخابات شود. اینبار اما بعد از گذشت چندماه نه تنها هیچ بهبودی در وضعیت معیشت مردم حاصل نشد بلکه روز به روز وضعیت زندگی سخت تر و تورم نجومی شد. دلار تا مرز 20 هزار تومان رسید و دوباره افت کرد،سکه طلا در کانال 5 میلیون تومان رفت و هزینه زندگی چندبرابر شد. دولت نیز در این راستا اقدام چندانی انجام نداده که موجب تاثیرگذاری محسوس شود و این مسئله باعث فشار زیاد بر زندگی مردم شده و نارضایتی عمومی را نیز در پی داشته است.

سرویس حاشیه نگاری: چند روز پیش پیرامون موضوع داغ استیضاح روحانی در مجلس گفتیم که دولت حسن روحانی از سال 92 با وعده چرخیدن چرخ اقتصادی مردم و چرخ سانتریفیوژها بر سرکار آمد و بهبود اوضاع معیشتی را هدف خود قرار داده بود. دولت یازدهم تحقق این شعارها و وعده های قشنگ را با روابط خارجی پیوند زده بود و معتقد بود در صورت توافق با آمریکا و غرب بر سر مسائل هسته ای و دیگر مسائل و به تبع آن رفع تحریم ها، همه مشکلات مردم را می توان حل کرد. بنا بر این از هیچ کوششی در جهت این کار فروگذار نکرد و تمام هم و غم خود را پای این مسئله گذاشت. تمام رسانه های همسو با خود را نیز در جهت ایجاد فضای رسانه ای به نفع سیاست های خود تشویق کرد و کوچکترین انتقادات دلسوزانه را نیز با طعنه و کنایه پاسخ می داد. از جمله آن کنایه ها و تمسخر ها می توان به الفاظی مانند بی سواد، بی شناسنامه، راننده تاکسی، لبو فروش و دلواپس خواندن منتقدان و همچنین حواله دادن آنها به جهنم اشاره کرد.

دولت در آن چند سال به صورت عملی توجه و تکیه به توان داخلی و استفاده از نیروی جوان کشور را نادیده گرفته بود و به توصیه و هشدار های رهبر توجه نمی کرد و سرگرم جلسات پی در پی با آمریکایی ها و اروپایی ها و همچنین قدم زدن وزیر خارجه ایران با همتای آمریکایی خود بود بالاخره توانست معاهده ای به اسم برجام را با غربی ها به سرانجام برساند و مجلس نیز آن را بسرعت تصویب کرد. دولت که این معاهده را فتح الفتوح می دانست تمام تعهدات خود را در قبال غرب انجام داد تا به ازای آن دروازه های تجارت غرب با ایران باز شود و کشور آباد شود. اما هر چه پیشتر رفتیم تمتع چندانی نصیب ایران نشد و با روی کار آمدن ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا اصل این معاهده نیز زیر سوال رفت و در نهایت ترامپ آن را پاره کرد و خواستار توافقات دیگر و گرفتن امتیازات دیگری از ایران شد.

اما از داخل کشور و در سال 96 باز هم دولت روحانی با وعده های بهبود معیشتی توانست پیروز انتخابات شود. اینبار اما بعد از گذشت چندماه نه تنها هیچ بهبودی در وضعیت معیشت مردم حاصل نشد بلکه روز به روز وضعیت زندگی سخت تر و تورم نجومی شد. دلار تا مرز 20 هزار تومان رسید و دوباره افت کرد،سکه طلا در کانال 5 میلیون تومان رفت و هزینه زندگی چندبرابر شد. دولت نیز در این راستا اقدام چندانی انجام نداده که موجب تاثیرگذاری محسوس شود و این مسئله باعث فشار زیاد بر زندگی مردم شده و نارضایتی عمومی را نیز در پی داشته است.

نکته جالب توجه این است که رئیس جمهور کشورمان علت این گرانی ها را قاچاق کالا اعلام کرده و گفته چون قیمت پایین است قاچاق می شود . اگر قیمت ها افزایش یابد از قاچاق جلوگیری می شود.

همچنین گفتیم در خلال این جریانات چند روزی است که خبر طرح استیضاح روحانی منتشر شده و برخی نمایندگان در پی آن هستند تا روحانی را در مجلس استیضاح کنند.

پایگاه خبری تحلیلی حلقه وصل با ایجاد یک نظرسنجی از مخاطبان خود نظرشان را راجع به این استیضاح جویا شده بود حالا پس از گذشت یک هفته از نظرسنجی در ادامه سوال نظرسنجی و نتایج آراء مخاطبان ارجمند را ملاحظه خواهید کرد.

بنظر شما در شرایط کنونی طرح استیضاح روحانی در مجلس درست است یا خیر؟

1- استیضاح درست است و باید انجام شود 46%

2- هرچند روحانی باید استیضاح شود ولی در شرایط کنونی کشور به آرامش نیاز بیشتری دارد 15%

3- استیضاح روحانی مشکلی را از کشور حل نمی کند بلکه مشکلات را بیشتر هم می کند 8%

4- طرح استیضاح به دولت کمک می کند تا از مسئولیت هایش در قبال وضع موجود سرباز بزند 31%

5- روحانی عملکرد قابل قبولی دارد و استیضاح کاری صرفا سیاسی و سلیقه ای است 0%

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.