برگزیدگان اولین جشنواره «آتش به اختیار» تقدیر شدند +تصاویر

سخنرانی سردار یزدی در آیین اختتامیه؛
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 9 اسفند, 1397 - 14:00
در آیین اختتامیه اولین جشنواره «آتش به اختیار» که به همت سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران تدارک دیده شده بود، آثار برگزیده بخش‌های مختلف جشنواره «آتش به اختیار» معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

سرویس حاشیه‌نگاری: آیین اختتامیه اولین جشنواره «آتش به اختیار» عصر روز چهارشنبه ۸ اسفندماه با حضور سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین شرکت‌کنندگان این جشنواره در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در این آیین که به همت سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران تدارک دیده شده بود، آثار برگزیده بخش‌های مختلف جشنواره «آتش به اختیار» معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

* سردار یزدی: دشمنان از آتش به اختیار سیلی خوردند
سردار محمدرضا یزدی در آیین اختتامیه اولین جشنواره آتش به اختیار اظهار داشت: ما در سطح کشور اقدامات بسیار خوبی را در زمینهٔ آتش به اختیار انجام دادیم و عزیزان کارهایی کردند که این کارها هرکدامشان می‌تواند عزت و افتخار برای کشور اسلامی باشد و یک حلقه‌ای باشد برای کسانی که در میدان حاضر شدند مسئولیت‌پذیری و افتخارآفرینی و آمادگی برای عرصه‌های خالی  و جاهایی که اتفاقاتی  افتاده است.

وی گفت: آتش به اختیار همان‌طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند یک واژه نظامی است ولی یک واژه فرهنگی عمل شد در روزی که دشمن هجوم همه‌جانبه آورده است و همه امکانات خود را برای متوقف کردن ما آورده است در روزی که نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها متفاوت شده است اینجا هرکسی باید نشان دهد وارد عرصه‌ای خواهد شود که در آن عرصه تمام تلاش خود را معطوف به عزت مردم خالصانه همراه خدا کند و برای کشور مردمش افتخار بیافریند.

ارزش‌ها دست یافتنی است
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ خاطرنشان کرد: امروز ما نیازمند حضور جوانان در این عرصه هستیم جوانان ما نشان دادند آن روزهایی که ارزش‌ها برای خیلی‌ها باورنکردنی بود و خیلی‌ها باور نداشتند آن‌ها نشان دادند که ارزش‌ها دست‌یافتنی است یک روزی در کشور ما مورد هجوم بودیم در شرایطی که خیلی‌ها به بچه‌ها می‌گفتند شما بلد نیستید. در شرایطی که بچه‌ها سلاح نداشتند  یا سلاح داشتند ولی فشنگ نمی‌دادند بچه‌ها در مریوان نیازمند کوچک‌ترین امکانات بودند ولی همه‌جانبه ایستادند.

وی با اشاره به شرایط کشور بعد از پایان دفاع مقدس گفت: روزهایی که دفاع مقدس با حضور همه‌جانبه مردم و جوانان به پایان رسید عده‌ای گفتند ما موشک را برای چه می‌خواهیم؟ ولی حسن طهرانی مقدم و بچه‌های او تا پاسی از شب گرسنه بودند و کار می‌کردند امروز ما حاصل آتش به اختیار حسن طهرانی مقدم را در زبونی دشمنانمان در مقابل ملتمان می‌بینیم آن‌ها خار شدند و به هر چیزی چنگ می‌اندازند تا جلوی مردم را بگیرند آن‌ها می‌خواهند مردم ایران اسلامی را متوقف کنند آن‌ها از این آتش به اختیار سیلی خوردند ما می‌بینیم که امروز بیشترین اقدام در عرصه آتش به اختیار توسط جوانانمان صورت گرفته است جوانانی که رهبر انقلاب فرمودند این جوانان اگر از جوانان صدر انقلاب بهتر نباشند کمتر نیستند این جمله برای خیلی‌ها سخت بود به خیلی‌ها برخورد ولی امروز متوجه می‌شوند که کل صحبت رهبر انقلاب چه بود.

چگونه دشمن را متوقف کردیم؟
سردار یزدی با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب در بیان کلید واژه آتش به اختیار گفت: رهبر انقلاب جایی دست گذاشتند که ما ۴۰ سال با تکیه‌ بر مردممان و با حضور این جوانانمان توانستیم دشمن را متوقف کنیم توانستیم قدم‌های بسیار بزرگی برداریم. این قدم‌ها را باید در شرایطی دید که این دشمن ما را مورد هجوم قرار داده است  و به‌عناوین‌مختلف جلوی ما صف‌کشیده است.

وی تصریح کرد: این اولین جشنواره تشویق می‌کند سایرین را برای آمدن در این عرصه. این جشنواره سبب می‌شود حلقه‌های واسطی بین تمام این اقدامات در این کشور وصل شود و این ارتباط مردم را به‌زودی شاهد پیشرفت‌های بزرگی می‌کند آنجایی که بچه‌ها بدون منت و با دقت  و بی‌توجه به دنیا با دقت به اینکه می‌خواهند عزت و افتخار را برای مردمانشان رقم بزنند حتماً آینده بسیار خوبی در انتظار کشورمان است.

گفتنی است، نمایشگاه اولین جشنواره «آتش به اختیار» از روز شنبه چهارم اسفندماه الی هشتم اسفندماه در باغ موزه دفاع مقدس تهران برپا شد و در این نمایشگاه آثار هنری، تولیدات فرهنگی، تولیدات فضای مجازی و تولیدات مکتوب برگزیده در معرض دید عموم قرار گرفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.