صدای گوشخراش شکستن ظریف!

نگاهی بر استعفای وزیر خارجه کشورمان؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 7 اسفند, 1397 - 11:15
چیزی که به عنوان یک خبر ناگهانی ، ناگهان در اکثر رسانه های ایران و جهان تیتر شد، چندان هم غافلگیر کننده نبود. از مدتها قبل معلوم بود که اصلاح طلبان قصد ندارند عوارض بیماری دردناک «رحم اجاره ای» خود را تحمل کنند! رحمی که مجبور شده بود به جای جنین یک نوزاد ، عجوزه ای قد خمیده را درسته حامله شود! رحمی که درد زایمانش همان وقتی بود که بنا شد این عجوزه را در داخلش بگذارند و به نافش ببندند. و چه وصلت شومی ست که شب زفاف عروسش شب زایمان معکوس او باشد! هر چند ، قضیه عجوزه در عجوزه بود! بیخود نیست این اواخر رسانه هایی چون بی بی سی این همه سنگ همجنسگرایان را به سینه میزنند ...

نعمت الله سعیدی// چیزی که به عنوان یک خبر ناگهانی ، ناگهان در اکثر رسانه های ایران و جهان تیتر شد، چندان هم غافلگیر کننده نبود. از مدتها قبل معلوم بود که اصلاح طلبان قصد ندارند عوارض بیماری دردناک «رحم اجاره ای» خود را تحمل کنند! رحمی که مجبور شده بود به جای جنین یک نوزاد ، عجوزه ای قد خمیده را درسته حامله شود! رحمی که درد زایمانش همان وقتی بود که بنا شد این عجوزه را در داخلش بگذارند و به نافش ببندند. و چه وصلت شومی ست که شب زفاف عروسش شب زایمان معکوس او باشد! هر چند ، قضیه عجوزه در عجوزه بود! بیخود نیست این اواخر رسانه هایی چون بی بی سی این همه سنگ همجنسگرایان را به سینه میزنند ...

این روزها رگ آتش به اختیاریم که میزند بالا، یک تنه میروم در گروههای چند هزار نفری آتئیستها و ضدانقلابها و کیبرد به کیبرد میشوم با این جماعت. و تا غیر از توهین و وقاحت چیز دیگری هم در حرفهایشان باقی مانده گفتگو میکنم. و تازه میفهمم که چطور هدایت و گمراهی فقط دست خداوند متعال است! سرتان را درد نیاورم؛ اینها ساکت بشو نیستند! مثلا میپرسی چطور کوانتوم علت این شده که علیت رد شود؟! اگر علیت رد شود، کوانتوم یا هر چیز دیگری ، چطور میتواند علت چیز دیگری شود؟! معلوم هست چه میگویید؟ «عدم قطعیت» چه ربطی به عدم علیت دارد؟!
یا در جمع بندی بحث ولایت فقیه:

«آقا یا خانم مخالف نظام دینی! اگر شما مسلمان نیستید، اینجا اکثریت با مسلمانان است. مردم کودک شان که متولد میشود اذان در گوشش میخوانند و مرده شان که میمیرد، سمت قبله دفنش میکنند. اگر بنا بر دمکراسی ست ، خوش آمدید! خوش گذشت. مسلمان که شدید این طرفها هم سر بزنید.
اما اگر مسلمان ید، بین بنده و شما ... یا شما کارشناسانه ترین حکم دینی را در این باره میدهید و نمایندگی میکنید ، یا من. درست؟

که در هر دو صورت ... باید از این کارشناسانه ترین حکم اطاعت کنیم.  (هر چه باشد)

اگر با این حرف مخالف ید ... یعنی حتی اگر فهمیدیم حرف شما درست ، درست تر ، یا درست ترین است ، آنرا قبول نکنیم!!

چشم! هرچه شما گفتید ما موافقان ولایت فقیه قبول نمی کنیم! (گرچه ، در این صورت بعد از بحث ، به اورژانس نخستین تیمارستان موجود مراجعه بفرمایید!)

اما اگر با این حرف موافق ید ...  به سرزمین ولایت فقیه خوش آمدید!

چون ولایت فقیه یعنی اطاعت از کارشناس ترین عالم دینی (تازه به اضافه  بصیرترین ، شجاع ترین ، با تقواترین ، سیاست مدارترین و ... عالم دینی موجود) »

اما مگر از مغالطه و جر زنی دست برمیدارند این جماعت؟! شعار روی یک موشک چه ربطی به برجام دارد؟ اگر شعار مشکل ساز بود که جنگ جهانی سوم باید از نماز جمعه علی آباد شروع میشد! مگر شما قبل از شروع مذاکرات برجام نمیدانستید این مردم شعار میدهند؟! در بین همین شعارها و تحریمها بود که این مردم موشک قاره پیما ساختند و در صنایع نظامی خودکفا شدند. ما چه زمانی باید مانور معمولی موشکی مان را برگذار میکردیم که شما وسط مذاکراتی مهم نباشید؟! شش سال است که از لوزان به ژنو و مسقط و ... حضرات دارند مذاکرات مهم میکنند...

گذرم. اما این جماعت ساکت نمیشوند. تا آن زمانی که خطاب برسد: قال اخسئوا فیها و لا تکلمون (سوره مومنون آیه 108)  دور شوید و دیگر این قدر حرف مفت نزنید! همین الان اکثر سایتها و کانالهای این جماعت باز هم پر است از تحلیل و خط و نشان کشیدن. و حقیر نیز گویی عادت کرده ام که در حضور مخالف حرف بزنم! مثلا آقای «جعفر محمدی» دقایقی بعد از انتشار خبر استعفای دکتر ظریف ، در کانال تلگرامی موسوم به جبهه اصلاح طلبان ایران مینویسد:

چرا ظريف استعفا كرد؟

درست در زماني كه پرونده ايران با قطعنامه هاي متعدد شوراي امنيت، ذيل فصل هفتم منشور ملل بررسي مي شد و ايران از منظر حقوق بين الملل خطري براي صلح و امنيت جهاني محسوب مي شد و دقيقا در زماني كه تحريم هاي ضدايراني به اوج خود رسيده و منابع ارزي داخلي هم ته كشيده بود، {شکر در کلامتان: و پراید 15 میلیون بود و گوشت حدودا کیلویی 18 هزار تومان} متخصص ترين ديپلمات ايراني سكان وزارت خارجه و مذاكرات هسته اي را در دست گرفت و مصدق وار به دفاع از ايران در مجامع مختلف جهاني پرداخت... { گلوکز در دهان تان جناب جعفری! این مصدق وار یادتان باشد!}

تلاش هاي واقعا شبانه روزي او جواب داد، قطعنامه هاي شوراي امنيت عليه ايران لغو شدند، تحريم ها يكي يكي از بين رفتند، سرمايه گذاران خارجي به ايران سرازير شدند، شهرهاي توريستي ايران بعد از سالها رنگ گردشگران پرشمار خارجي را به خود ديدند، ناوگان هوايي فرسوده ايران در مسير نوسازي قرار گرفت رونق به صادرات  بازگشت، رشد اقتصادي ايران بعد از سالها مثبت و نرخ ارز تثبيت شد و... {ساکاروز در کلامتان ، این لغو تحریمها یکی بعد از دیگری یادتان باشد! و هجوم سرمایه داران خارجی...}

همه اين ها مردمان ميهن دوست ايران را خرسند و اميدوار كرده بود. اما رقباي سياسي ، دلواپس اين اتفاقات خوب بودند و در صدد راهي براي زمين زدن ظريف و برجام ؛ تا اين كه شگفتانه تاريخ معاصر به دادشان رسيد: ترامپِ ضدبرجام رييس جمهور آمريكا شد؛ اتفاقي خارج از اراده ظريف و حتي دموكرات هاي خود آمريكا. {فروکتوز به کامتان ، خارج از اراده ظریف؟!}

بعد از آن همنوايي ديدني و عجيبي بين دلواپسان و ترامپ عليه برجام شكل گرفت. ترامپ كوشيد ايران را در جهان منزوي كند و دلواپسان در صدد زدن ريشه هاي داخلي برجام و هرگونه گفت و گو و تعامل با دنيا برآمدند.  دستگاه تبليغي دلواپسان با بي انصافي ، ناسپاسي و بي مروتي تمام، برجام كه راه تنفسي ايران را باز كرده بود را همانند يك خيانت جلوه دادند و در همان حال راه هاي ديپلماسي را بستند چندان كه تنها مسير قانوني ايران براي مبادلات بانكي ( FATF) را نيز مسدود نگه داشتند .

ظريف مشاهده كرد كه نه خدمت بزرگ و  تاريخي اش ارج نهاده مي شود و نه اجازه دارد علم ديپلماسي  را آنگونه كه مي داند و اقتضاي نفع كشور است ، به كار گيرد، گو اين كه نه وزير خارجه ايران كه موجودي است براي توجيه در خارج و فحش خوردن در داخل! بنابراين چرا بايد مي ماند؟ خاصه آن كه او اساسا نيازمند پست وزارت نبود و برعكس، اين دستگاه ديپلماسي ايران بود كه از او اعتبار مي گرفت. استعفاي نماد بارز ديپلماسي مي تواند نشانه هشدار دهنده اي باشد مبني بر اين كه ديپلمات ترين فرد ايران دريافته است كه اراده اي براي ديپلماسي در كشور وجود ندارد و سررشته امور در دست كساني است كه باوري به ديپلماسي ندارند.

گرفتید قضیه چیست؟ از کجا شروع کنیم؟ جهان و کائنات در مشت دکتر ظریف بود و ناگهان ترامپ خارج از اراده ایشان رئیس جمهور امریکا شد!
ناوگان هوایی را من و شما فرسوده کردیم؟ یا همین تیمهای مذاکره کننده عزیز که نود بار دور کره زمین را گشتند و ... کم مانده بود در قمر تیتان هم بیانیه اولیه بدهند!؟ حالا آقازاده هایشان که غیر از جهت اخذ مدارک معتبر دانشگاهی، برای خرید سس فرانسوی اصل هم دم به دقیقه راهی بلاد رنگاوارنگ فرنگ میشوند ، به کنار!

«نماد بارز دیپلماسی» ما بعد این همه سال تازه متوجه این پرسش شده است که اصلا این مملکت نیاز به دیپلماسی دارد یا ندارد؟! آن وقت اگر این را درنیافته بوده است ، چطور نماد بارز دیپلماسی شده اند؟! سیاستمداری که نداند در کشور خودش چه خبر است، در لوزان و ژنو بنا بوده چه سیاستی را بورزد؟! قبلا نماد بارز بوده اند یا حالا بعد از استعفا نماد بارز شده اند؟!

همه به کنار! این «مصدق وار» تان را کجای دلمان بگذاریم؟ همان مصدقی که وسط مذاکرات با امریکایی ها با یک کودتای چند هزار دلاری واژگون شد؟!

به من نگاه کن آقای محمدی! برجام داشت مو به مو اجرا میشد و فاتف بنا بود راه نفس ما را باز کند؟! قول شرف میدهید که تمام این مختصر باقیمانده نمادین انرژی هسته ای را بیاندازیم پشت قباله والده مکرمه ترامپ ، آن مختصر لغو تحریمهای نمادین باقی بماند؟

همنوایی عجیب ترامپ و دلواپسان؟؟! پس اگر دلواپسان از راه دور این قدر با پرزیدنت ترامپ به همنوایی رسیده اند، شما را چرا برای همنوایی به اقصا نقاط عالم فرستاده بودند؟!

نه عزیز من! جناب دکثر ظریف استعفا ندادند؛ شکستی را که تفکر سازش خورده است و نمیتواند هضمش کند ، استفراغ فرموده اند ...

میماند همان چند لبخند ملیح و توئیت و ایمل های وقت و بی وقت ایشان که جهان دیپلماسی را در مشت خود گرفته بود و ترامپ متاسفانه از خلال انگشت کوچکشان ریخت وسط کاخ سفید! خب از این به بعد همین دیپلماسی ایمیلی شان را به عنوان «وزیر خارجه اسبق» یا «شوالیه مستعفی» تداوم دهند و جهان را از خطر جنگ و ناامنی برهانند!
کاش میفهمیدیم که در این عالم ، خارج از اراده دکتر ظریف ، ولایت الله است و طاغوت. و اگر به قدر پشه ای مطیع ولایت حق باشیم، خر و فیل دمکرات و جمهوری خواه طاغوت نیز فرقی نمیکنند؛ در اینکه ، هیچ غلطی نمیتوانند بکنند عزیز دل برادر !

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.