نیروهایی که اول انقلاب تحت تاثیر عواطف بودند دچار استحاله شدند/ توصیه حسینی به جوانان

وزیر اسبق ارشاد در گفتگو با «حلقه وصل»:
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 25 بهمن, 1397 - 09:30
وزیر اسبق ارشاد انحرافات برخی از مسئولان را مایه پندآموزی خواند و اضافه کرد: این قضایا هرچند که موجب تأسف است پیش از آن باید برای نسل امروز مایه عبرت و پندآموزی باشد تا به دور از اعوجاج و التقاط و انحراف در مسیر روشن و در صراط مستقیم الهی ثابت‌قدم گام بردارند و دچار تزلزل نشوند.

سرویس دریچه: سیدمحمد حسینی وزیر اسبق ارشاد در گفتگو با «حلقه وصل»، ضمن اشاره به اینکه برای کار فرهنگی و هنری نیازمند نیروهای معتقد، مصمم، خوش‌فکر و پرتحرک هستیم، اظهار داشت: دشمن می‌خواهد در نیروهای انقلابی و مومن تزلزل و تردید ایجاد کند تا جدیت لازم را نداشته باشند. دائم مطرح می‌شود که در کشور اختلاس، سوءاستفاده مالی و ایرادات دیگر وجود دارد که بخشی هم مع‌الأسف واقعیت دارد ولی هدف آنها از بزرگنمایی و سیاه‌نمایی، ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و ناتوانی اسلام برای حل مشکلات مردم و دلسرد و منفعل کردن جوانان است.

حسینی با یادآوری این نکته که رهبر انقلاب فرمودند که ما جوانانی داریم که از جهت معرفت و شناخت حتی از جوانان اول انقلاب هم بهتر هستند، گفت: اول انقلاب بعضی نیروها تحت تاثیر عواطف و احساسات بودند و بینش عمیقی نداشتند و بعد دچار استحاله شدند. امثال اکبر گنجی‌ها خیلی تند و افراطی بودند بنده سال ۵۸ دانشگاه کرمان بودم. همین آقایان کارگزارانی مثل مرعشی و جهانگیری آنجا بودند و گرداننده جامعه اسلامی دانشگاه بودند، آنقدر تند بودند که ما گاهی اوقات می‌گفتیم آقاجان! یواش‌ترا هر کس از توده‌ای‌هاو چپی‌هاتا بچه مسلمان‌ها با آنها مخالفت می‌کرد، برخورد چماقی و حذفی می‌کردند. گاهی اوقات با سیم و کابل به جان افراد می‌افتادند که مثلا خیلی داغ و دوآتشه طرفدار انقلاب هستند ولی بعد دیدیم که تغییر کردند و اصلا نگاه‌شان په بحث ولایت فقیه و روحانیت عوض شد. مثلا آقای مرعشی به عنوان سخنگوی حزب کارگزاران با صراحت می‌گوید که من لیبرال هستم.

وی ادامه داد: عباس آخوندی در جهادسازندگی و از نیروهای انقلاب بود ولی به تدریج به ویژه بعد از تحصیل در انگلیس و غرق شدن در زندگی مرفه، باعث شد که نگرش و رویکردش عوض شود، خلاصه جمعی از اصلاح‌طلبان و کارگزاران اول انقلاب دچار افراط بودند و از این طریق به انقلاب آسیب زدند و از دهه ۷۰ در ورطه تفريط غلطیدند و کشته و مرده غرب شدند و حالا لطمات سنگین‌تری به کشور و منافع ملی می‌زنند.

وزیر اسبق ارشاد انحرافات برخی از مسئولان را مایه پندآموزی خواند و اضافه کرد: این قضایا هرچند که موجب تأسف است پیش از آن باید برای نسل امروز مایه عبرت و پندآموزی باشد تا به دور از اعوجاج و التقاط و انحراف در مسیر روشن و در صراط مستقیم الهی ثابت‌قدم گام بردارند و دچار تزلزل نشوند.

وی در توصیه‌ای خطاب به جوانان اظهار داشت: در وهله اول باید بخش عمده‌ای از وقت جوانان برای خودسازی باشد. آدم‌های محکمی باشند. اول انقلاب که دانشجو بودیم همشهری و دوستی داشتیم که طرفدار جنبش مسلمان مبارز بود. نشریه‌ای به نام امت داشتند و دائم القای شبهه می‌کردند. برای پاسخگویی به آنها هر هفته بلافاصله مطالب آن نشریه را می‌خواندم و پاسخ‌ها را آماده می‌کردم که جواب منطقی داشته باشم. حالا شرایط خیلی فرق کرده و سوالات و شبهات اعتقادی، تاریخی سیاسی و اقتصادی به مراتب بیشتر شده که مطالعه و تحقیق مداوم را می‌طلبد.

حسینی در پایان گفت: جوانان عزیز انقلاب اگر اشراف و احاطه کافی به مباحث نداشته باشند نمی‌توانند دیگران را همراه و همفکر خود سازند و به بسا خودشان هم در میانه راه دچار تردید و تزلزل شوند. براین اساس کار فکری و فرهنگی را جهاد کبیر بدانند و بدون وقفه مجاهدت کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

دیدگاه کاربران

علیرضایونس زاده...

سلام ازسخنان جناب آقای دکترسیدمحمدحسینی وزیراسبق فرهنگ وارشاداسلامی که فرموده اندبرای کارهای فرهنگی هنری نیازبه نیروهای مومن ومتعهدو پرتحرک وکارآمدداریم.حمایت می کنیم.

ایمیل: 
alireza-yuneszade@yahoo.com
وب‌سایت: 
www.youneszade.ir

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.