مادور: آمریکا موفق نخواهد شد

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 20 بهمن, 1397 - 00:15
رئیس جمهور ونزوئلا گفت که واشنگتن تلاش دارد تا ونزوئلا را بی‌ثبات کند اما موفق نخواهد شد.

به گزارش حلقه وصل، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به مداخله آمریکا و کشورهای غربی در امور داخلی این کشور، جمعه گفت که آمریکا موفق نخواهد شد کشورش را بی‌ثبات کند.

مادورو گفت: آنها تلاش دارند تا استقلال و حق حاکمیت ونزوئلا را به بهانه ارسال کمک‌های بشردوستانه نابود کنند. آنها در تلاش هستند تا کشور را بی‌ثبات کنند اما این اقدام هیچ موفقیتی به همراه نخواهد داشت.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین با برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور با هدف متوقف کردن بحران سیاسی ونزوئلا موافقت کرد.

مادورو گفت که کاراکاس آماده است تا از مکانیزم «مونته‌ویدئو» یا هر ابتکار دیگری که با هدف مشارکت در گفت‌وگوها در ونزوئلا باشد حمایت کند.

طرح پیشنهادی برای خاتمه بحران ونزوئلا که «سازوکار مونته‌ویدئو» نام دارد، روز گذشته توسط وزیر امور خارجه اروگوئه و همتای مکزیکی او در یک کنفرانس خبری اعلام شد. این رونمایی، یک روز پیش از آغاز جلسه‌ای بین‌المللی درمورد بحران ونزوئلا در شهر مونته ویدئو پایتخت اروگوئه انجام شد.

«رودولفو نین نووا» وزیر امور خارجه اروگوئه گفت مرحله اول شامل گفت‌وگوی فوری برای ایجاد ارتباط مستقیم بین حزب سوسیالیسم حاکم و مخالفان راست‌گرای دولت است. مراحل بعدی پس از آن شامل مرحله مذاکره، مرحله رسیدن به یک پیمان مشترک و مرحله آخر شامل اجرایی شدن آن است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.