برگزیدگان جشنواره استانی «امتداد» معرفی شدند

در اختتامیه جشنواره استانی امتداد در اهواز؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 17 بهمن, 1397 - 14:30
جشنواره شعر سرود و تک‌خوانی «امتداد» با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای فرهنگی خوزستانی با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، اختتامیه جشنواره شعر سرود و تک‌خوانی «امتداد» با حضور فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان، اهالی فرهنگ و هنر و جمعی از مسؤولان خوزستانی در تالار شهید جمال‌پور اهواز برگزار شد.

احمد سراج رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اهواز با اشاره به هدف از تشکیل جشنواره امتداد، اظهار کرد: جشنواره امتداد قریب به 2ماه است که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب فراخوان خود را صادر کرده است؛ مجموعه بنیاد شهید، شهرداری و سپاه تصمیم گرفتند فعالیت‌های فرهنگی را به صورت مشترک و با یک برنامه‌ریزی مدون انجام دهند تا یک حرکت و الگوی خوبی برای برنامه‌های آتی باشد.

وی افزود: ما نهادهای متعددی در کشور داریم که مسئولیت فرهنگی، اجتماعی و هنری بر دوش آن‌ها است اما همچنان مجموعه‌های مردمی، دانش‌آموزی، جوانان و نوجوانان سرگردان هستند در اینکه برای ارائه آثار خود به کجا باید مراجعه کنند تا از آن‌ها حمایت شود.

وی افزود: این کار مشترک بین ما 3 مجموعه فرهنگی شکل گرفت و لبیکی به فرمایش رهبر معظم انقلاب بود؛ اگر کلیدواژه‌های سخنرانی‌های  یک سال اخیر رهبر را بررسی کنید خواهید دید که ایشان چندین‌بار در خصوص نقش سرود در برنامه‌های فرهنگی و اثرات آن در القا ارزش‌های مفاهیم دینی صحبت کرده‌اند.

سراج عنوان کرد: جایگاه شعر به اندازه‌ای است که مقام معظم رهبری سالی نمی‌گذرد مگر اینکه در ماه مبارک رمضان برای ساعاتی اشعار شاعران را بشنوند و خود نیز مشارکت کنند؛ این جایگاه اثر هنر، ادبیات و شعر و باقی مفاهیم و ارزش‌های انقلابی و دینی است؛ امروزه نهادهای ما باید لبیک‌هایشان را خیلی قوی‌تر به فرموده‌های رهبر انقلاب بدهند.

وی افزود: طی نشست‌هایی که داشتیم به این جمع‌بندی رسیدیم که اولین قدممان باید موثر باشد، لذا جشنواره امتداد را به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب برگزار کردیم.

گفتنی ست،  150 شعر در قالب‌های مختلف به جشنواره امتداد ارسال شد که هیئت داوران 22نفر را به عنوان نامزد اولیه معرفی کردند؛ در بخش شعر کلاسیک، سید علیرضا شفیعی به عنوان مقام اول، علیپور مقام دوم، محمدرضا سلیمی مقام سوم و محمد نبهانی شایسته تقدیر معرفی شدند.

همچنین در بخش شعر نیمایی و سپید، به ترتیب آذر رضا زاده، اکبر آزادپور و  نسرین راسی به عنوان مقام اول تا سوم معرفی شدند و اکرم نوری شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش سرود، آثار بیش از 20گروه فعال از سراسر استان در این جشنواره شرکت کرده و 4 گروه به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش تک‌خوانی نیز، مقام اول تا سوم به کسی تعلق نگرفت و محمدرضا خانی‌پور و پورنعمت تنها به عنوان مقام شایسته تقدیر معرفی شدند.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.