اهدای عکس تسخیر سفارت آمریکا به سفیر ونزوئلا +عکس

اقدام جالب دانشجویان در حمایت از دولت ونزوئلا؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 9 بهمن, 1397 - 09:45
نماینده تشکل‌های دانشجویی در این برنامه گفت: اتفاقات امروز ونزوئلا ما را به یاد اقدامات وقیحانه آمریکا در کشورهای دیگر مثل ایران می‌اندازد. آنچه باعث شد اینجا جمع شویم همدردی و حمایت از مادورو است که با رای قانونی روی کار آمده بود. روابط ایران و ونزوئلا بعد از انقلاب وارد مرحله جدیدی شد.

سرویس حاشیه‌نگاری: مراسم اعلام حمایت و همبستگی بین انقلاب بولیواری ونزوئلا و دانشگاهیان ایران روز دوشنبه در سفارت این کشور در تهران برگزار شد و در این مراسم گروهی از نمایندگان جنبش‌های دانشگاهی حمایت خود را از دولت قانونی ونزوئلا اعلام کردند.

نماینده تشکل‌های دانشجویی در این برنامه گفت: اتفاقات امروز ونزوئلا ما را به یاد اقدامات وقیحانه آمریکا در کشورهای دیگر مثل ایران می‌اندازد. آنچه باعث شد اینجا جمع شویم همدردی و حمایت از مادورو است که با رای قانونی روی کار آمده بود. روابط ایران و ونزوئلا بعد از انقلاب وارد مرحله جدیدی شد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص روحیه استعمارستیزی سیمون بولیوار و هوگو چاوز، گفت: اتفاقات امروز ونزوئلا مشابه اتفاقات سال ۸۸ در ایران است. برای اینکه متوجه این شباهت شوید کافی است به مواضع کشورهای غربی و امپریالیستی نگاه کنید. ما حمایت خود را از دولت قانونی نیکولاس مادورو اعلام می‌کنیم.

سپس بیانیه تشکل‌های دانشجویی قرائت شد. طی این بیانیه خطاب به ملت ونزوئلا اعلام شد کشور شما امروز با پدیده‌ای مواجه است که کشورهای مستقل سالها است با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آمریکا در صد سال اخیر در بیش از هفتاد کودتا نقش داشته است و این نشان می‌دهد که آنها ارزشی برای دموکراسی قائل نیستند و دموکراسی برای آن‌ها ابزاری برای استثمار سایر کشورها است. تجربه ایران نشان داده سفارت آمریکا تنها لانه جاسوسی است. در انتهای این بیانیه آمده است: «برای مردم و دولت شما آرزوی موفقیت داریم و مطمئن هستیم تنها راه حل بحران امروز وجود اراده ملت ونزوئلا است و سپردن سرنوشت کشور به خود مردم  تا بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرند».

کوردونس سفیر ونزوئلا در تهران در این مراسم گفت: ونزوئلا با توجه به وضعیت ژئوپولیتیک و منابعی که دارد مورد توجه استعمارگران قرار گرفته است و با بهانه دادن آزادی به مردم و هدف غارت اموال آن‌ها قصد دخالت در امور کشور ما را دارند اما با اراده در برابر این هجمه‌ها می‌ایستیم.

سفیر ونزوئلا در تهران اظهار داشت: «ونزوئلا تنها نیست. ونزوئلا از طرف بسیاری از کشورهای دوست مورد حمایت قرار می‌گیرد. ونزوئلا مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران، رهبر جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهور ایران و ملت ایران است. ملتی که به مدت چهل سال به مبارزه با امپریالیسم آمریکا پرداخت».

سفیر ونزوئلا در ایران از این حمایت قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد  دانشگاهیان و نخبگان ایرانی با هم‌فکری و راهنمایی‌های خود به پیروزی ونزوئلا در برابر استعمارگران کمک کنند.

در پایان مراسم نمایندگان تشکل‌های دانشجویی تابلوی عکسی از تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان ایرانی را به سفیر ونزوئلا اهدا کردند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.