نیروهای انقلابی باید حلقه وصل بین رهبر انقلاب و قشر خاکستری جامعه باشند

نویسنده کتاب «صمیمانه» در گفتگو با «حلقه وصل»:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 19 دى, 1397 - 09:30
حجت‌الاسلام نظافت یزدی با اشاره به اینکه اگر درصدد هستیم تا اصلاحات نرم در جامعه شکل بگیرد، بایستی انتخاب مردم انتخاب خوبی باشد، افزود: نیروهای حزب‌اللهی در زمان انتخابات به سراغ مردم می‌روند و مردم سوال می‌کنند که تا حالا کجا بوده‌اید؟ این باعث می‌شود تبلیغات اثر عکس بگذارد زیرا مردم اعتمادی ندارند. وی ادامه داد: بنابراین نیروهای حزب اللهی باید اعتماد مردم را جلب کنند و محبوب دل‌های آنها شوند تا مردم خودشان در زمان انتخاب بگویند که به چه کسی رای بدهیم.

سرویس معرفی: اواخر آذرماه سال جاری و در حاشیه گردهمایی فعالان فرهنگی در مسجد کرامت مشهد که با حضور حجت‌الاسلام راشد یزدی و همچنین حاج حسین یکتا همراه بود، از کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» چهارمین اثر مکتوب حجت‌الاسلام محمدجواد نظافت یزدی رونمایی شد.

به همین بهانه، پایگاه خبری تحلیلی «حلقه وصل» به سراغ نویسنده کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» رفته است و گفتگویی با وی درباره اهداف تالیف این کتاب انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

حجت‌الاسلام محمدجواد نظافت یزدی مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) و نویسنده کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» در این گفتگو با اشاره به اینکه هدفش از تالیف این کتاب، لبیک گفتن به دعوت مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری آحاد جامعه بوده است، اظهار داشت: معتقدیم در سال‌های اخیر نیروهای انقلابی به این دعوت توجهی نداشته‌اند و حضرت آقا در موارد گوناگونی نیروهای انقلاب، سپاه پاسداران، روسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و غیره را به این نکته توجه داده‌اند که بایستی جذب اکثری داشت و دل‌ها را به سمت انقلاب جذب کرد.

وی یکی از علل این بی‌توجهی را عدم‌اطلاع از روش‌ها دانست و ادامه داد: امروز نیروهای انقلابی یا ارتباطشان با توده مردم قطع است و منزوی‌اند و یا بد ارتباط هستند، برخی تصور می‌کنند انقلابی بودن به معنای یقه گرفتن و دعواست. از آن طرف دشمن پیوسته در حال یارگیری و فعالیت است و در این راستا مقام معظم رهبری تعبیراتی همچون ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی را بیان کرده‌اند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) با بیان اینکه نتیجه عدم‌ارتباط با توده مردم باعث شده نسل جدید از پیام انقلاب اسلامی فاصله گرفته و آن را درک نکنند و نتیجتا سوءتفاهم‌ها زیاد شده است، گفت: نیروهای انقلابی باید حلقه وصل بین رهبر معظم انقلاب و قشر خاکستری جامعه باشند ولی اینگونه نیستند.

وی ادامه داد: وقتی که می‌گوییم، جمهوری اسلامی، این جمهوریت اهمیت دارد، یعنی تک تک انسان‌ها مهم هستند، وقتی نمی‌گوییم نظام ولایت فقیه یعنی قرار است بر دل‌ها حکومت شود، اما معتقدیم در این جهت آسیب‌هایی ایجاد شده است و حقانیت شهدا آنطور که باید منتقل نشده و دلیل آن هم از یک طرف کم‌کاری‌های جبهه ارزشی و از طرف دیگر هم فعالیت زیاد دشمن است.

حجت‌الاسلام نظافت یزدی با اشاره به اینکه اگر درصدد هستیم تا اصلاحات نرم در جامعه شکل بگیرد، بایستی انتخاب مردم انتخاب خوبی باشد، افزود: نیروهای حزب‌اللهی در زمان انتخابات به سراغ مردم می‌روند و مردم سوال می‌کنند که تا حالا کجا بوده‌اید؟ این باعث می‌شود تبلیغات اثر عکس بگذارد زیرا مردم اعتمادی ندارند. وی ادامه داد: بنابراین نیروهای حزب اللهی باید اعتماد مردم را جلب کنند و محبوب دل‌های آنها شوند تا مردم خودشان در زمان انتخاب بگویند که به چه کسی رای بدهیم.

این استاد حوزه و دانشگاه درباره محتوی کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» اظهار داشت: در این کتاب ضرورت و مبانی ارتباط را بیان کرده‌ایم و در ابتدا گفته‌ایم که واقعیت موجود جامعه چیست و تاکید کرده‌ایم که قشر خاکستری جامعه، جمعیت عظیمی هستند. وی افزود: در این کتاب به راه حل‌ها نیز اشاره شده و تاکید کرده‌ایم که وظیفه ما روشنگری و جهاد تبیینی است که بسیار مسئولیت سختی است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) با بیان اینکه در اثر جدیدش به زمینه‌های ارتباط موثر اشاره شده است، تاکید کرد: نگاه به انسان باید تغییر کند و در این کتاب نیز بیان کرده‌ایم که راه ارتباط موثر این است که نگاه صحیحی به گنهکار داشته باشیم که این مورد از توصیه ائمه است. وی افزود: اگر قرار است اقدامی صورت گیرد بایستی نیروهای انقلابی مقبولیت و محبوبیت داشته باشند و اعتماد مردم را جلب کنند.

حجت‌الاسلام نظافت یزدی با بیان اینکه در این کتاب به اولویت‌هایی که نیروهای انقلاب باید به آن بپردازند اشاره شده است، ادامه داد: اولویت اول جوانان و نزدیکان و خویشاوندان و همسایگان و دوستان هستند که باید با توجه به 14 اصل ارتباط موثر همچون اصل تواضع، اصل مهرورزی، اصل تکریم، اصل احسان، اصل احسان و غیره با آنها ارتباط برقرار کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه خدمت، خطاب زیبا، ابراز توجه، احوالپرسی، عیادت هنگام بیماری و غیره را از جمله راه‌های ارتباط موثر دانست و اضافه کرد: منابع کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» عمدتا از دو منبع قرآن و نهج‌البلاغه است که البته از روایات دیگر همچون صحیفه سجادیه کمک گرفته شده و سیره اهل بیت نیز نکاتی آمده است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) در پایان اظهار داشت: به نظر بنده واجب است تمام نیروهای حزب‌اللهی اعم از دانشجویان، اساتید دانشگاه، فعالان فرهنگی، روحانیون، علی‌الخصوص ائمه جماعت مساجد و در کل هرکسی که داعیه‌دار انقلابی‌گری است، این کتاب را مطالعه کند.

گفتنی است، کتاب «صمیمانه؛ تاملی در شیوه ارتباط موثر با مردم» از سوی انتشارات امام مهربان و در ۳۲۸ صفحه(در قطع رقعی) با قیمت ۲۸۰,۰۰۰ ریال به چاپ رسیده است و علاقمندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند باشماره ۰۵۱۳۲۷۳۳۶۳۶ داخلی ۸۰۵ و شماره ۰۹۳۷۵۷۹۰۴۲۵ تماس حاصل نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.