آخوند چینی از حال و هوای ماه مبارک رمضان و روز قدس در چین می‌گوید

در گفتگو با حلقه وصل مطرح شد:‏
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 17 خرداد, 1397 - 15:15
حجت‌الاسلام عسگر آقایی معروف به «آخوند چینی» از حال و هوای ماه مبارک رمضان در چین می‌گوید.

سرویس تجربیات: حجت‌الاسلام عسگر آقایی، کسی که برای معرفی دین اسلام و اهل‌بیت(ع) در شرق آسیا زبان سخت و دشوار چینی را آموخت تا مردم این سرزمین که کمترین شناخت را از دین مبین اسلام دارند به مردم چین معرفی کند.

وی به آخوند چینی معروف است و چند سالی هست که به عنوان مبلغ دینی در چین فعالیت می‌کند. به مناسبت ماه مبارک رمضان گفتگویی با آخوند چینی داشته‌ایم که در ادامه می‌آید:

حجت‌الاسلام آقایی در ابتدا به حال و هوای ماه میهمانی خدا در کشور چین اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان در چین حال و هوای خاصی دارد و بسیار لذت‌بخش است. مسلمانان فضایی صمیمی دارند و هرشب برای افطار میهمان مساجد هستند و دارا و ندار سر یک سفره می‌نشینند.

وی افزود: تمام فعالیت‌های مسلمانان چین داخل مسجد است و سنت خوبی که در مسلمان‌های چین وجود دارد این است که همه برای افطار در مسجد جمع می‌شوند.

آخوند چینی با اشاره به سفر اخیرش به چین گفت: در سفر اخیر به شهر پکن و برخی شهرهای دیگر چین سفر کردم که در هرکدام از آنها میهمان افطاری مساجد مسلمانان چینی بودم که با مهربانی پذیرای مردم بودند.

حجت‌الاسلام آقایی در انتها درباره بزرگداشت روز قدس در چین بیان کرد: فعالیت بیرون از مسجد در چین تبلیغات به حساب می‌آید و ممنوع است. طبیعتا برپایی راهپیمایی روز قدس در این کشور امکان‌پذیر نیست و ایرانی‌های مقیم در سفارت جمع می‌شوند و مراسم بزرگداشتی را برگزار می‌کنند. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.